Ayasofya’nın Cami Kararı Sevinçle Karşılandı

CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın Ayasofya kararının ardından Twitterhesabından bir mesaj paylaştı.

Ayasofya’nın  Cami Kararı  Sevinçle Karşılandı
10.07.2020 / 15:56 532

'Hayırlı olsun' mesajıyla paylaşılan tweet'teAyasofya'nın Diyanet'e devredildiğini ve ibadete açılmasına karar verildiğiduyuruldu. Kararın ardından Aksaraylı vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan’a teşekkür ederek sevinçle karşılandı.

Kuddusi Bakar Esnaf : Öncelikle çok mutlu olduğumusöyleyebilirim.1453 yılında Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethi etmesi ilebaşlayan süreç maalesef Cumhuriyet döneminde Ayasofya’nın müzeye dönüştürülmesiile sonuçlanmıştır. Cumhurbaşkanımızın bugün izlediğim imzalamış olduğukararnameden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Emeği geçenlerden veCumhur başkanımızdan Allah razı olsun. Her şey aslına rücu eder Ayasofya hernekadar müze olarak hizmet etmiş olsa da aslına rücu etmiştir. Cami olaraktekrar halkımızın hizmetine ibadet yapmasına açılmıştır dedi.

Mahmut Ulu Yazar : İstanbul fethinin sembolü Fatih SultanMehmet Han atamızın sembolü, bir anlamda İstanbul’un tapusu niteliğindeki  Ayasofya Camiinin tekrar asli hürriyetinedöndürülmüş olması bugün halk olarak toplum olarak bizi ziyadesi ile memnunetmiştir.  Belki en son söylenecek şeyibaştan söylüyoruz ama bu işe kim vesile olmuş ise  zor görünen uluslar arası bir baskınınolmasına rağmen bu kararı almışsa bu kararı alanlara halk olarak fazlası ileteşekkür ediyoruz. Rabbim onlardan razı olsun. Ayasofya İslam coğrafyasınıntemsilinde önemli bir nokta hürriyete sahipti kanayan bir yara idi. Bugüninşallah SAYIN Cumhurbaşkanımızın önderliğinde pek çok vatandaşımızın bu konuyasevdası olan insanımızın katkılarıyla Ayasofya asli hürriyetine döndürülerek buyaramız kapatılmıştır dedi. 

Haber Yaşar Karatay 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.