ASÜ’lüler Finale Yükseldi

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik MühendisliğiBölümü öğrencilerinin oluşturduğu “ASÜ DYNAMIC” takımı, geliştirdiği İnsansızSualtı Aracı (İSAA) ile Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde (TEKNOFEST)final aşamasına yükseldi. 

ASÜ’lüler Finale Yükseldi
10.07.2020 / 14:39 677

TEKNOFEST2020 kapsamında ASELSAN Uluslararası İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışmasıİleri Kategorisine yoğun şekilde hazırlanan ve sırasıyla “Ön Tasarım” ve“Kritik Tasarım” rapor aşamalarını başarıyla tamamlayan ASÜ DYNAMIC, maddidestek almaya ve final aşamasına yükselerek, Eylül Ayında Gaziantep’tedüzenlenecek organizasyonda ASÜ’yü temsil etmeye hak kazandı. 2020 Ocak ayındaçalışmalara başladıklarını, pandemi öncesinde mekanik ve elektronik tasarımıtamamladıklarını söyleyen ASÜ DYNAMIC Takım Kaptanı Ahmet Selçuk Güler,geliştirdikleri aracın su altı denemelerinde başarı sağladığını vurguladı.Berat İğde, Enes Can Sarıkaya, Oğuzhan Kaan Danabaş, Özhan Utku isimliöğrencilerin görev aldığı takımın akademik danışmanlığını Doç. Dr. Emre Arslanyapıyor. Son dönemlerde üzerinde daha fazla çalışmanın yapıldığı İSAA’laraskeri ve sivil amaçlı kullanım alanlarına sahip. Bu araçlar, sualtı inşaatçalışmaları, arama-kurtarma, sualtı boru ve kablo sistemlerinin döşenmesi vekontrolü, batık kurtarma, köprü ayakları kontrolleri, balık ve türaraştırmaları, sualtı enerji santralleri, naaş ve delil çıkarma, sualtı olayyeri inceleme gibi özellikli alanlarda görev alıyor. 

ASÜRektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, çalışmada yer alan tüm ekibi tebrik etti ve ASÜDYNAMIC takımına final aşamasında başarılar diledi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.