Genç Kızların Umudu Oldu

Sen okuyacaksın!” sözü okulunu bırakmak zorunda kalanAyşenur’u gözyaşlarına boğdu

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu maddi imkânsızlıklarnedeniyle eğitimine devam edemeyen Ayşenur Göktaş ile kendisi gibi okullarınıyarıda bırakmak zorunda kalan okul çağındaki kızların umudu oldu. 

Genç Kızların Umudu Oldu
10.07.2020 / 10:44 8474

Eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan Ayşenur Göktaş’a“Sen okuyacaksın, seni biz okutacağız” diyen Vali Aydoğdu kız çocuklarınınyarıda bıraktıkları eğitim hayatlarına devam edeceklerini söyledi.

Vali Hamza Aydoğdu Aksaray’ın Karkın Köyü’nü ziyaretederek incelemelerde bulundu. Meyve bahçesinde Kadın Kalkınma Kooperatifiüyeleri ile görüşen Vali Aydoğdu bahçede günlük yevmiyeci olarak çalışan lise öğrencisiAyşenur Göktaş ile eğitim üzerine bir süre sohbet etti.

-Sen okuyacaksın!

Ailesinin, maddi imkânsızlar nedeniyle okulagönderemediğini, gözyaşları ile anlatan Ayşenur Göktaş’a ‘Sen okuyacaksın. Bizimönceliğimiz sizlersiniz, sizlerin okuması lazım’ diyerek aileler ile görüşüp kızlarıneğitim hayatının devam etmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ı arayan ValiAydoğdu kızların okul durumlarına göre değerlendirilerek barınma ihtiyaçları içingerekli incelemenin yapılıp okul kayıtlarının yapılması talimatını verdi.

Vali Aydoğdu’nun ‘Seni biz okuturuz’ sözü AyşenurGöktaş’ı gözyaşlarına boğarken Vali Hamza Aydoğdu; ‘Ağlama sen bizi deağlatacaksın, senin okuman lazım. Bizim önceliğimiz kızların okutulması’diyerek Ayşenur’a ve okula devam edemeyen diğer kızların eğitim hayatına devametmesi için gerekli desteğin sağlanacağını söyledi.

Maddi imkânsızlıklar nedeniyle okulunu bırakmak zorundakaldığını söyleyen Ayşenur Göktaş ‘Okulu bıraktıktan sonra günlük yevmiyeciolarak çalışmaya başladım. Vali bey eğitimim için gerekli desteği vereceğinisöyledi çok mutlu oldum’ diyerek sevincini paylaştı.

Göktaş’ın annesi Gülgün Göktaş ise kızının tekrareğitimine devam edeceğinden duyduğu memnuniyeti belirterek; ‘İmkânımız yoktukızımı okutamadım. Köyümüzde kızım gibi okuyamayan kızlarımız var. Vali bey sözverdi inşallah kızım okuluna tekrar devam edecek” dedi.

Haber Yaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.