Bahçeli 13. Olağan Büyük Kurultay Genelgesi Gönderdi

MilliyetçiHareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli tüm teşkilatlara 13. OlağanBüyük Kurultay Genelgesi gönderdi.

Bahçeli 13. Olağan Büyük Kurultay Genelgesi Gönderdi
09.07.2020 / 15:34 772

Buna göre Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Genel Başkanı Devlet Bahçeli;

"Partimiz 13.Olağan Büyük Kurultayı'nagiden süreci başlatmıştır. Bu münasebetle aşağıda maddeler halinde takdim vetarif edilen "İşbu Genelge" hükümlerine bütün teşkilatlarımızharfiyen riayet edeceklerdir.

 

1– Milliyetçi Hareket Partisi 13.Olağan BüyükKurultayı 14 Mart 2021 tarihinde yapılacaktır.

Büyük Kurultay sürecinde kullanılacak anatemamız şu şekilde belirlenmiştir:

"İstiklal için birlik, istikbal içindirlik, kazanan Türkiye olacak."

Hazırlanacak afiş, döviz, broşür, el ilanı vediğer görseller tespit edilmiş ana temayı içerecek, bunun dışındaki münferitgirişimlere tevessül edilmeyecektir.

 

2- 19 Haziran 2020 tarihinde toplanan MerkezYönetim Kurulu'nun almış olduğu karara binaen ilçe ve il kongrelerimiz 9Ağustos 2020 Pazar günü Samsun'un İlkadım ilçesiyle birlikte başlayacaktır.

İlçe ve il teşkilatları bu tarihe uygun olacakşekilde, kongrelerin insicam, intizam ve sağduyu ölçülerinde gerçekleşebilmesigayesiyle bugünden itibaren ihtiyaç olan planlama, düzenleme ve çalışmalara hızvereceklerdir.

 

3- Türkiye KOVİD-19 hastalığıyla mücadelesiniinançla sürdürmektedir.

Salgın tehlikesi geçmiş değildir.

Özellikle sonbahar ve kış aylarında hastalığıntekrar yaygınlaşma ihtimaline vurgular yapılmaktadır.

Bu nedenle 1 Haziran 2020 tarihli Genelge'nin1'inci maddesinde talimatlandırılan kurallara aynen uyulacak, Sağlık Bakanlığıile Bilim Kurulu'nun tavsiye kararlarına dikkat edilecektir.

Hava şartlarının uygunluğuna göre kongrelerinaçık hava veya kapalı salonlarda yapılması hususu titizlikle değerlendirilecek;temizliğe, sosyal mesafeye ve maske kullanımına kesinlikle uyulacaktır.

 

4- Son zamanlarda sokaklarda ikbal arayan, birsebeple tezahür eden toplu gösteri ve yürüyüş vakalarına sık sık tesadüfedilmektedir.

Demokratik bir hak arayışından daha çok içbarış ve huzur ortamını zedelemek isteyen bazı siyaset ve sivil toplumtemsilcileri fırsatçılık yaparak ülke gündemini zora sokmaktadır.

Provokasyonlara oldukça müsait bugünkü ortamdaher türlü tahrik ve saldırıya karşı uyanık olunacak, dikkat edilecektir.

Kanun dışı telkin, taciz ve ajitasyonlaraaldırış edilmeyecek, kulak asılmayacak, elbette yeri geldiğinde de hukukimüracaat hakkı süratle kullanılacaktır.

Oluşacak gerilimler ile partililerimizeyönelik faaliyetler sürekli kontrol edilecek ve değerlendirmeler vakitkaybetmeksizin Genel Merkeze ulaştırılacaktır.

 

5- Milliyetçi Hareket Partisi'ni istismaretmek için ortam kollayanlara, fitne yaymak için tetikte bekleyenlere,kimliğimizi ve inançlarımızı kullanarak bozgunculuğa heves edenlere imkan veizin verilmeyecektir.

Bizden görünüp değerlerimize, ilkelerimize vedava arkadaşlarımıza iftira atan, itibar suikastı ve dedikodu tetikçiliği yapanher kim olursa olsun ayıklanacaktır.

Milliyetçi, hareket, ocak, ülkü, hilal,bozkurt gibi partimizin sembollerini çağrıştıran, istismar eden veya kullananbizim dışımızdaki yabancı dernek, parti, kurum gibi oluşumlardan uzakdurulacak, bu gruplarla bağımızın olmadığı kamuoyuna anlatılacaktır.

Genel Merkez'in bilgisi ve onayı bulunmadan şuya da bu adla toplantılar düzenleyip camiamızı ilgilendiren sözde kararlar alangafillere itibar edilmeyecektir.

Partimizin fikirlerini ve duruşunu toplumaaktaracağı demokratik platformlar, kararlaştırılmış salon ve meydanmekanlarıdır.

Parti mensuplarımız, arkasında kimlerin olduğumeçhul, kontrol dışı gelişmiş ve partimizin düzenlemediği hiçbir toplantı vegösteriye katılmayacaklardır.

 

6- Milliyetçi Hareket Partisi'nin sosyal medyakonusundaki görüşü açıktır, berraktır.

Mecburi bir hal alan sosyal medya yasasıçıkasıya kadar tavrımızda da bir değişiklik olmayacaktır.

Yine de sosyal medyada yapılan saldırılartakip edilecek, eninde sonunda muhataplarından hukuk önünde hesap sorulacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi sosyal medyadakurulmamış, buraya da teslim edilmeyecektir.

 

7- Önümüzdeki dönemin hassasiyeti dikkatealınarak açık ve kapalı toplantı ortamlarında her ihtimal hesaba katılacak;yayın, ilan, afiş, pankart ve sloganlarda tüzük ve programımızda yer almayanhiçbir şey kullanılmayacaktır.

Partimizin politikalarını ve tutumunu azizmilletimize aksettirmek maksadıyla ihtiyaç duyulacak fikir ve ifade birliğiiçin Genel Başkan ve Genel Merkez açıklamaları, toplantı konuşmaları, basıntoplantıları, mesajlar ve yayınlar hassasiyetle takip ve analiz edilecek, ortaksöylemlerin ve açıklamaların kapsam ve sınırı bu esaslara bağlı kalacaktır.

 

8- Kamuoyu tercihlerini yönlendirmek içinyapılan düzmece anket ve yoklamalar yaygınlaşmıştır.

Bundan amaç partililerimizin dik duruşundadalgalanmalar yaratmak, kutuplaştırıcı siyasetin aktörlerine yığınakhazırlamaktır.

Bu konuda mensuplarımız ve vatandaşlarımızbilgilendirilecek, bu tuzaklara karşı tedbirli olmaları sağlanacaktır.

 

9- Kongrelerdeki üslubun, kamuya açık olarakdile getirilen görüşlerin ve yapılan yorumların mutlaka parti politikalarınauygun olması ve bunun dışına çıkılmaması önem arz etmektedir. Genel Merkezinbelirlediği işaret, slogan, afiş, poster, rozet, marş, sembol ve kavramlardışında hiçbir materyal parti çalışmalarında kullanılmayacaktır.

Cenab-ı Allah'tan niyazım bizleri mahcupetmemesidir.

İstiklal için birlik, istikbal için dirlik,Allah'ın izniyle kazanan Türkiye olacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm teşkilatmensuplarımıza yapacakları tarihi çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.

Kongrelerimizin, demokrasinin daha da kökleşipgüçlenmesi için bir vesile olmasını temenni ediyorum.

Yolununuz, bahtınız ve alınınız açık olsun.

Cenab-ı Allah hepinizin yar ve yardımcısıolsun. Ne Mutlu Türküm Diyene." dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.