ATSO’dan Kobilere Trendyol Çağrısı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)ve Trendyol “Trendyol ile İşini Büyüt” KOBİ destek programını başlattı.

ATSO’dan Kobilere Trendyol Çağrısı
09.07.2020 / 15:20 816

Program ile KOBİ’lerin milyonlarcamüşteriye ulaşarak işlerini büyütmeleri hedefleniyor. Program kapsamındaKOBİ’ler için Trendyol’da nasıl satış yapılacağının anlatılacağı çevrimiçieğitimler düzenlenecek. Destek programından yararlanmak için başvuran Oda veBorsa üyesi şirketler, bir ay süreyle, 30 bin liraya kadar, sıfır komisyonlaTrendyol’da satış yapabilecekler. Bir aylık süre satıcı platformda ürünlerinisatışa hazır hale getirdikten sonra başlayacak.

Programa ilişkin konuşan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dünde kalanı düne bırakıp, yeninin peşinde koşmamızgereken bir dönemdeyiz. E-ticaretle milyonlara ulaşma fırsatını iyideğerlendiren işletmelerimiz önümüzdeki dönemin kazananları olacak. Trendyolile başlattığımız bu destek programı ile Oda ve Borsa üyelerimize e-ticaretinpüf noktalarını öğreteceğiz ve KOBİ’lerin Trendyol’da e- ticarete sıfırmaliyetle başlamasını sağlayacağız. Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan ilebirlikte e-ticaret platformlarını KOBİ’lere destek olmaya çağırmıştık. Buçağrımıza karşılık veren Trendyol’u kutluyorum. İnternette satılabilecek ürünüolan tüm işletmelerimizi bu fırsatı değerlendirmeye çağırıyorum” dedi.

Trendyol Kurucu ve CEO’su Demet Mutlukonuya ilişkin değerlendirmesinde, “Ticaret Bakanlığımızın E-ticaret KOBİ’lerinYanında Kampanyasına destek vermeye devam ediyoruz. KOBİ Destek Paketimizlepandemi döneminde iş ortağımız KOBİ’lerin yanında olmuştuk. Son üç aydaplatformumuza 15 bin yeni tedarikçi katıldı. Şimdi de TOBB iş birliğindeTrendyol ile İşini Büyüt KOBİ Destek Programı’nı hayata geçiriyoruz. Buprogramla daha fazla sayıda tedarikçinin platformumuzun gücüyle milyonlarcamüşteriye ulaşmasını umut ediyoruz. Hedefimiz, ticareti dijitalleştirerekTürkiye’nin en fazla pozitif etki ortaya çıkaran şirketlerinden biri olmak.Anadolu’daki KOBİ’lerin e-ticaretle büyümelerini destekliyor, böylelikleistihdam artışına ve yerel kalkınmaya katkı sunuyoruz.” diye konuştu.

Aksaray’da Kobilere çağrıda bulunan ATSOBaşkanı Cüneyt Göktaş ise yaptığı açıklama da; “ Covid-19 döneminde kayıplaryaşayan Kobilerimiz için bulunmaz bir fırsatı sunan TOBB ve Trendyol’abaşlattıkları çalışma için teşekkür ediyoruz. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasıolarak üyelerimize tüm kanallarımızdan çağrıda bulunarak detaylı bilgi almalarınıtalep ediyoruz. Dünya artık e-ticaret üzerinden yönetilmekte ve her yılbinlerce satış bu dijital kanallar üzerinden yapılmaktadır. İş Dünyası’nın öncükuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizde bu noktada adım atarakülkemizin önde gelen e-ticaret markası Trendyol ile iş birliği yaparakKobilerimizin sıfır maliyetle bu alana açılmalarını sağlayacak. Bu noktada ilkdefa e-ticaret yapmak isteyen şehrimizdeki tüm Kobilerimizi odamız tarafındanaçıklanan duyurulardan veya odamızı arayarak bilgi almaya davet ediyoruz.Kobilerimizi düşünerek bu çalışmayı hayata geçiren TOBB Başkanımız M.RifatHisarcıklıoğlu’na ve Trendyol Ailesine teşekkür ediyoruz ”Dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.