41 Araştırmacıya Proje Desteği

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Uluslararası AksaraySempozyumunun şehirle alakalı çok önemli bir külliyatın ortaya çıkmasına vesileolduğunu, kapsamın bu yıl daha da genişletildiğini söyledi. 

41 Araştırmacıya Proje Desteği
08.07.2020 / 15:04 863

RektörŞahin, 2020 yılı Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) kapsamında destek alanakademisyenlerle bir araya geldi. 41 projenin desteklendiğini ve bu projelerden37’sinin araştırma, dördünün ise lisansüstü proje olduğu kaydeden Prof. Şahin,“Emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılardiliyoruz” dedi. Kasım ayında düzenlenecek olan Uluslararası AksaraySempozyumuna dikkat çeken ve bu çalışmanın ileriye dönük çıktılarını değerlibulduklarını söyleyen ASÜ Rektörü, dört yıldır sosyal bilimler eksenligerçekleştirilen sempozyumun, bu yıl diğer alanlardan da bildiri kabuledeceğini aktardı. Şu ana kadar 300’ün üzerinde bildiri ile önemli birbirikimin ortaya çıktığını anımsatan Prof. Şahin, “Amacımız Aksaray’la alakalı,bilimsel denetimi yapılmış bir ‘e-Aksaray Ansiklopedisi’ oluşturmak. Bu nedenlesempozyumun kapsamını genişlettik” dedi. Açıklamasının son bölümünde yenieğitim-öğretim dönemine dair hazırlıklardan da söz eden Şahin, “Uzaktanöğretim, yüz yüze öğretim veya ikisinin birleştirilmesi… Biz, yenieğitim-öğretim dönemi için uygulanacak her ihtimale hazırız. Senkron veasenkron dersler için gerekli olan altyapımızı gün geçtikçe daha dageliştiriyoruz” diye konuştu. BAP Koordinatörü Prof. Dr. Fatih Algı iseimkânlar dâhilinde araştırmacılara BAP üzerinden destek vermeye çalıştıklarınıbelirterek, spor ve sağlık ihtisaslaşma alanına dair çalışmaların üretilmesihususuna dikkat çekti.

Toplantısonunda araştırmacılar, proje kapsamında yapacakları çalışmalarına ilişkinbilgiler aktardı.

 Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.