Genç İstihdama Destek

Öğrencilere İstihdam Garantisi İş Birliği Protokolü

Aksaray OrganizeSanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesiöğrencilerinin 2020-2021 eğitim öğretim döneminden itibaren istihdam edilmesive eğitim bursu verilmesini öngören işbirliği protokolü imzalayacak. 

Genç İstihdama Destek
08.07.2020 / 15:00 929

Aksaray OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı Aksaray ValisiHamza Aydoğdu başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Sanayici ve İşadamlarından oluşan OSB Müteşebbis Heyetiüyeleri OSB’de kalifiye eleman ihtiyacına dikkat çekerek bu konuda yapılacakçalışmalara gerekli desteği vermeye hazır olduklarını belirttiler.

Vali Hamza Aydoğdu el birliği içerisinde Aksaray’ınmeselelerinin çözüme kavuşturulacağını kaydederek OSB Müteşebbis heyetininkalifiye ve ara elaman ihtiyacının karşılanmasına yönelik işbirliği protokolüimzalanacağını belirtti.

OSB Müteşebbis Heyeti üyeleri Aksaray OSB’de bulunanTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne2020-2021 eğitim-öğretim yılından itibaren öğrenim gören ve yeni dönemdeöğrenimini bu okulda sürdürecek öğrencilere istihdam garantisi ve eğitim bursuverilmesi için gerekli işbirliğini yapmaya hazır olduğunu belirttiler.

Ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve TeknikAnadolu Lisesi’nin bulunduğu alanda ise ilk ve ortaöğretim öğrencilerineyönelik ‘Sürekli Eğitim Merkezi’  oluşturulması kararlaştırılarak bu merkezde robotikkodlama, kişisel gelişim eğitimi ile mesleki alanlarda çeşitli kurslardüzenlenecek.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.