ASÜ TTO, Bilimsel Birikimi Toplumsal Faydaya Dönüştürecek

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), Yönetim Kurulunun teşekkületmesinin ardından ilk toplantısını online ortamda gerçekleştirdi. 

ASÜ TTO, Bilimsel Birikimi Toplumsal Faydaya Dönüştürecek
02.07.2020 / 16:18 1365

Bilimselbirikimin toplumsal faydaya dönüşmesi ekseninde çalışmalar yapacak olan TTO,patent süreçlerinin de daha hızlı ilerlemesine katkıda bulunacak. Ofisin yenidönemde yapacağı çalışmaların istişare edildiği toplantıda, işleyiş ve diğerplanlamalara ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Doç. Dr. Yunus Uzun’unkoordinatörü olduğu ASÜ TTO yönetiminde Doç. Dr. Günay Özbay, Doç. Dr. HacıÖzışık, Doç. Dr. Halis Bilgil, Dr. Öğr. Üyesi Emre Avuçlu, Dr. Öğr. ÜyesiMuhammet Çelik, Dr. Öğr. Üyesi Hüsnü Bilir, Dr. Öğr. Üyesi Aykut Arif Topçu, Arş.Gör. Deniz Katipoğlu ve sanayi temsilcisi olarak işadamı Nail İçli yer alıyor.

 ASÜTTO, farklı modüllerde farkındalık, tanıtım, bilgilendirme eğitim, destekprogramlarından yararlanma, üniversite-sanayi işbirliğini geliştirme, fikri ve sınaihakların yönetimi, şirketleşme ve girişimcilik gibi alanlarda çalışmalaryapıyor. 

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.