Kadının Adını Var Kılmaya Devam Edeceğiz

Türkiye’de geçmişte kadınlarınönemli bir kesiminin kamusal alanda yer edinmesinin, sadece sahip olduklarıinanç ve kılık kıyafet yüzünden rejim meselesi haline getirenlerin bulunduğunubildiren AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Geçmişi ‘demokrasihırsızlığı’ ile dolu olanların Grup Başkanvekilimiz Sayın Özlem Zengin’e yapılansaldırıları kınıyorum” dedi.

Kadının Adını Var Kılmaya Devam Edeceğiz
29.06.2020 / 16:34 463

28 Şubat müdahalesinin kadınlarıntoplumsal hayatta hukuki ve siyasi haklarını kullanması engelleyen fanatizminçarpıcı bir örneği olduğunu vurgulayan Aksaray İl başkanı Hüseyin Altınsoy, “Faşizmmilletin tüm haklarını ve tabii kadın haklarını da çaldı. O günlerde pek çoksiyasetçi, gazeteci, bürokrat ve kamusal aktör bu faşizme destek verdi.Yazdıkları ve söyledikleri ortadadır. Onların faşizmi, kadınlara verdiklerisıfatlara göre adlarını yok saymaktı. Kadınlara verdikleri ‘sıfat’lara görekadınların ‘ad’larını var ya da yok saymak bu tip faşizmin alametlerindedir.Demokrasi hırsızları pusuda bekliyor. Bu ülkenin insanlarını verdikleri ‘sıfat’laragöre hak ve hürriyetler konusunda ayrıma tabi tutma siyasetlerini hala devamettirmeye çalışıyorlar. İnsanımızın ve özellikle kadınların ‘ad’ları, bunlarınverdiği ‘sıfat’lardan kurtuldukça demokrasimiz güçlendi. Şimdi bu gerçek ifadeedildiği zaman geçmişteki faşist beyanlarıyla yüzleşip utanç duyacakları yerde,saldırganlaşıyorlar. Türkiye’deki mücadelemizin önemli bir parçası, ‘kadının adı’nıfaşizmin eleğinden geçen ‘sıfatlar’dan kurtarma mücadelesidir. Geçmişi ‘demokrasihırsızlığı’ ile dolu olanların Grup Başkanvekilimiz Sayın Özlem Zengin’eyaptıkları saldırıları kınıyorum. Tüm ‘kadının adı’nı var kılmaya devam edeceğiz.”

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.