Resmi İlan

..

Resmi İlan
27.06.2020 / 15:26 574

T.C.

AKSARAY

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Dosya No: 2020/11 Satış

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği,kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli, Merkezİlçesi, Paşacık Mahallesi, 72 Cilt Nolu, 7118 sayfa nolu, 4110 ada 6 parselde,766,00 m² yüzölçümlü, Kargir Ev ve Arsa niteliğinde tapu da kayıtlı olantaşınmazın üzerinde tek katlı bir yapı ve 10 adet üzüm, 2 adet kayısı, 2 adetdut, 1 adet erik ve 2 adet ceviz ağaçları bulunmaktadır. Taşınmaz parselüzerinde ayrıca oldukça eski kullanılamayacak durumda olan ekonomik ömrünütamamlamış herhangi bir ekonomik değeri olmayan basit yapılar bulunmaktadır.Tek Katlı Yapı: Tek katlıdır. Kiremit çatılıdır. Kapıları ahşap doğrama vepencereleri pvc doğramadır. Balkon kapısı da pvc doğramadır. Oturum alanı 104m² olup toplam alanı 104m²'dir. Soba ile ısıtılmaktadır. Güneş enerjilidir.Eski bir yapıdır. Dış kapısı çelik doğramadır. Taşınmaz Hacılar HarmanıMahallesi 5861. Sokak No: 3 Aksaray adresinde bulunmaktadır. Parselin İmarDurumu; Yola mesafesi: 5.00mt, İnşaat Tarzı: Ayrık Nizam, Kat adeti: 4 kat,Saçak Seviyesi: 12.50, Taşınmaz Mevki olarak Aksaray Bilim ve Sanat Merkezine375 metre, Hacı Cumali Uğur İlköğretim okuluna 585 metre, Mobilyacılar sitesine1,40 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz mevcut imar durumuna göre konutsahasında ayrık nizam 4 kata müsaadeli 5861. Sokak (10 metrelik yol) cepheliara parsel konumunda bulunmaktadır. Elektrik,su, kanalizasyon gibi alt yapıhizmetleri tamamlanmıştır. Taşınmazın Tam hissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgitapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmar Durumu : Var Takdir Olunan Kıymeti: 657.792,00 TLKDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 31/08/2020 günü 10:45 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 25/09/2020 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk.Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinciartırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadaresatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Buartırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsaalacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinciartırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonunakadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahminedilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını vesatış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazlabedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermelerilazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzeresüre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satışbedelinden ödenir. 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bugayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarınıdayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksitakdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariçbırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içindeödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir.İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihaleninfeshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile sonihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizindenmüteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükmehacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminatbedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesingörebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıyabir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş vemünderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin2020/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İş bu ilantebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.25/06/2020


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.