Engel Yok, Kampüs Artık Daha Renkli

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, engelsiz bir üniversiteoluşturmak adına yaptıkları samimi çalışmaların bir karşılığı olarak bu yıl üçbayrak ödülüne layık görüldüklerini söyledi. 

Engel Yok, Kampüs Artık Daha Renkli
25.06.2020 / 16:51 647

Yükseköğretimkurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara vesosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık oluşturmak ve iyiuygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla 2018 yılından bu yana “EngelsizÜniversiteler Ödül Töreni” düzenleniyor. Sorumluluk alanlarına dair çalışmalarıyerine getiren ASÜ, bu yıl da bayrak ödülleri için başvurusunu yaptı vedeğerlendirmelerin ardından iki Turuncu, bir de Yeşil Bayrak ödülüne layıkgörüldü. Bu kapsamda Eğitim Fakültesi “Mekânda Erişilebilirlik” anlamına gelenTuruncu Bayrak ve “Eğitimde Erişilebilirlik” anlamına gelen Yeşil Bayrak ödülüalırken, Fen Edebiyat Fakültesi ise Turuncu Bayrak ödülüne layık görüldü. 2020yılı için Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) 116 üniversitenin başvuru yaptığını veASÜ’nün ödül alan üniversiteler arasında yer alma başarısı gösterdiğinikaydeden Rektör Prof. Yusuf Şahin, “Mutluyuz… İşbaşına geldiğimiz günden buyana engelsiz bir üniversite oluşturmak adına pek çok çalışma yaptık veyapıyoruz. Biz, hiçbir zaman ‘Erişimle alakalı sorunlarıçözelim de Turuncu Bayrak alalım’ veya ‘Eğitimle ilgili sorunları çözelim deYeşil Bayrak alalım’ demedik. İşimizi bir sorumluluk ve asli vazifemiz olarakgörüp gönülden yaptık. Tüm bu süreçlerin ardından ödüller geldi” dedi. İmkânlarçerçevesinde pek çok sorunun çözüldüğünü ve çalışmalardan alınan veriminarttığını da belirten ASÜ Rektörü, orta vadede engellilerin de özel olaraktercih ettiği bir Üniversite oluşturmak istediklerini vurguladı. Şahin, yaptığıdeğerlendirmenin sonunda, bu konuda çalışmalar yapan ve sürece katkı sunanherkese teşekkür etti. 

 

ASÜ, 2018 yılında da Turuncu Bayrak ödülüne layıkgörülmüştü. 

haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.