Çiftçilerimizin Zararlarını Karşılayın

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL Türkiye BüyükMillet Meclisinde Genel Kurul çalışmalarında söz alarak yaşanan şiddetlisağanak yağmur ve dolu yağışı nedeniyle başta Eskil, Sultanhanı ilçelerimizolmak üzere Eşmekaya beldemizde, Ekecik ve Hasandağı köylerimizde meydana gelenzararları dile getirdi ve çiftçilerimizin zararlarının telafi edilmesini istedi.

Çiftçilerimizin Zararlarını Karşılayın
04.06.2020 / 14:39 677

Milletvekili Ayhan EREL’in yaptığı konuşmasında;

“Geçiminin büyük bir bölümünü tarımdan sağlayanAksaray'ımızda önceki gün şiddetli sağanak yağmur ve dolu yağışı nedeniylebaşta Eskil, Sultanhanı ilçelerimiz olmak üzere Eşmekaya beldemizde, Ekecik veHasandağı köylerimizin bazılarında yaklaşık 70 bin dekar tarım arazisinde tarımürünleri zarar görmüştür. Arpada yüzde 100'e varan zararın yanında diğer tarımürünlerinde yüzde 40 ile yüzde 100 arasında zarar tespit edilmiştir. Daha öncede aynı şekilde İncesu ve Armutlu köylerimizde tarım alanları aynı şekildezarar görmüştür. Zor şartlarda, borç harç ekim yapabilen çiftçilerimizinuğramış olduğu zarar bir an önce devletimiz tarafından giderilmelidir.Çiftçilerimizin Ziraat Bankasına ve tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarıfaizsiz olarak, ödeyebilecekleri şekilde yapılandırılmalıdır. Yoksaçiftçilerimiz borçlarını ödemek için tarlalarını, traktörlerini satmak zorundakalacaktır” dedi.

Haber Merkezi

şikârdır. Bu nedenle kirletici faaliyetlerkontrol edilmeli ve kaynaklar akılcı kullanılmalıdır. Ülkemizde ve dünyadaçevre korunmasıyla ilgili temel hedef ve ilkelerin geliştirilmesi ve işbirliğiiçerisinde uygulamaya konulması zaruret haline gelmiştir.

Çevreyekarşı duyarlı olmak ve korumak her hangi bir kurum veya kuruluşun değil tüminsanlığın ortak sorumluluğu olmalıdır.

Atalarımızınve insanlığın ortak mirası olan doğayı hoyratça kullanmayalım. Soluduğumuzhavanın, içtiğimiz ve kullandığımız suların kıymetini bilelim.

Buvesile ile tüm hemşehrilerimizin "5 Haziran Dünya Çevre Gününü ve 5-11Haziran Çevre Koruma Haftasını" samimiyetle kutluyorum ve bu haftanınmilletimizin çevremize olan sevgisinin ve duyarlılığının artmasına vesileolmasını diliyorum” dedi.

HaberMerkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.