Aksaray’ın Turizmi Fotoğraflara Yansıyacak

Aksaray Belediyesi, kentin mevcut doğal, tarihi vekültürel zenginlikleri gün yüzüne çıkarmak için fotoğraf yarışması düzenliyor. 5’incisidüzenlenecek olan Geleneksel Ulusal Fotoğraf Yarışmasında sürdürülebilir vehalkın refahına katkı sağlayan turizm sektörü konu başlığı olarak belirlendi.

Aksaray’ın Turizmi Fotoğraflara Yansıyacak
28.05.2020 / 08:01 272

Aksaray Belediyesi, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF) destekleriyle 5’inci Geleneksel Ulusal Fotoğraf Yarışmasında düzenliyor.Yarışmanın konusu, gün geçtikçe daha çok tercih edilen ekoturizm ve olanaklarıolarak belirlendi.

Aksaray ilinin sahip olduğu ekoturizm potansiyeli konubaşlıklı yarışmada; Kültür ve Tarih Turizmi, İnanç Turizmi, Termal Turizm,Dağcılık ve Trekking Turizmi, Yamaç Paraşütü Turizmi, Balon Turizmi, BisikletTurizmi, Botanik Turizmi, Atlı Doğa Yürüyüşü Turizmi, Kuş Gözlemciliği Turizmive Fotoğraf Turizmi gibi konuların fotoğrafları kabul edilecek.

1 Mayıs 2020 tarihinden başlayacak fotoğraf yarışması 14Eylül 2020 tarihinde son bulacak.

Yarışmaya katılacak kişiler, fotoğrafları elden teslimyada kargo aracılığı ile göndermeyecek. Fotoğraflar e-mail yoluyla;  [email protected]adresinden yönlendirmeler izlenerek veya doğrudan TFSF'nin https://tfsfonayliyarismalar.org/tr/adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerekgerçekleşecektir.

Aksaray İl sınırları içinde çekilecek fotoğraflar, dahaönce bir yarışmada kullanılmaması gerekiyor.

Yarımaya 18 yaşından büyük herkes katılabilecek.Yarışmaya katılacak fotoğrafçı en fazla 4 adet fotoğrafla yarışmaya renkli veyasiyah-beyaz fotoğrafla katılabilir.

Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemleryapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleleremüsaade edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konudajürinin kanaati esastır.

Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulanfotoğraflar (kolaj), cep telefonu ile çekilen fotoğraflar yarışmaya kabuledilmeyecek. Ancak birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyleoluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçekgörüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilecek.

Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuzolmalıdır. Fotoğraf üzerinde tarih; katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza,logo vb. bilgiler bulunmamalıdır.

Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında,150-300 cipi çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli vedosyaların boyutları 1 MB az olmamalı, 3 MB’yi de geçmemelidir. Fotoğrafçı bukonuyu test ederek fotoğrafını göndermelidir.

Fotoğrafın isimlendirmesinde ç, ı, ğ, ö, ş, ü harfleri venoktalama işaretleri kullanılmamalıdır.

İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılmaaşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması [email protected] adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesihalinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir.

Yarışma sonuçları 25 Eylül 2020 tarihinde AksarayBelediyesi'nin www.aksaray.bel.tr adresindenve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu - TFSF'nin www.tfsf.org.tr, https://tfsfonayliyarismalar.org/tr/web sitelerinde ilan edilecek; ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanankatılımcılara telefon ve e-posta yoluyla bildirilecektir.

Ödül töreni ise 2 Ekim 2020 tarihinde ise AksarayBelediyesi Zinciriye Medresesi’nde gerçekleşecek.

Fotoğraf Yarışmasının Seçici Kurul’u

1-Ata Yakup KAPTAN Prof. Dr. Akademisyen

2- Erdem ZENGİN Fotoğraf Sanatçısı, AKFOD

3- Hakan ÖZTÜRK Fotoğraf Sanatçısı, KADOF YK Başkanı

4- Mustafa Doğan ŞAHİNER Fotoğraf Sanatçısı NİFAD

5- Sami TÜRKAY Fotoğraf Sanatçısı, KAFSID

6- Tansu GÜRPINAR Fotoğraf Sanatçısı FSK

7- Tayfun ÇELİK Aksaray Belediyesi Bşk. Yrd. isimlerindenoluşuyor.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.