MHP İl Teşkilatı Ramazan Bayramını Kutladı

MilliyetçiHareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanlığı Ramazan Bayramı ,Parti Teşkilatı veYaşadığı Süreç ile İlgili açıklamalarda bulundu.

MHP İl Teşkilatı Ramazan Bayramını Kutladı
21.05.2020 / 12:46 707

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Aksaray İl Başkanlığı’nın yaptığı ortak açıklamada; “Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınıile ülkemiz iki aydan fazla bir süredir etkin bir şekilde mücadele etmektedir.Devletimiz bu süreçte bazı zorunlu kısıtlamaları uygulamış ve ekonomik olarakda vatandaşlarımıza destek sağlamıştır. 

Vatandaşlarımız alınan tedbirlere ve getirilenyasaklara büyük oranda uymuş ve bu virüs salgını şükürler olsun azalmıştır. Busalgın durumunun en az zayiat ile atlatılması hususunda en önemli konu olan"sağlık sistemimizin" yeterli olduğu görülmüştür.

Bu süreçte birbirinden değerli sağlıkçalışanlarımız özveri ile çalışmış, güvenlik güçlerimiz ve devletimiz ciddi veönemli bir sınavdan geçmiştir. Tüm sağlık çalışanlarımıza ve güvenlikgüçlerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah belirlenen kurallara uymaya hepbirlikte devam edeceğiz.

Ülkemizde arefe günü ve Ramazan Bayramı içinbelirlenen tedbirler ve sokağa çıkma yasağı 4 gün boyunca uygulanacaktır.Devletimizin belirlediği kurallara mümkün olduğunca uyalım ve sokağaçıkmayalım. Bu bayramda sevdiklerimizle teknolojik imkanları kullanarakbayramlaşalım. Bundan sonraki olası dalgalanmalara karşı tedbirli davranalım.Cenab-ı Allah'tan, sonraki bayramlarda sevdiklerimizle kucaklaşmayıdiliyoruz. 

İLTEŞKİLATI OLARAK ALDIĞIMIZ TEDBİRLER;

Koronavirüsle mücadele kapsamında biz de partiolarak bazı tedbirleri uyguladık. Parti olarak salgına karşı tedbirlerinalınmaya başlandığı ilk günlerde teşkilatımızı tamamen dezenfekte ettirdik.

Yine Genel Merkezimizin bilgisi dahilindehaftanın üç günü teşkilatımızı kapalı tuttuk. Zorunlu olmadıkça ziyaretçi kabuletmedik. Teşkilatımızı açık olduğu  günlerde ise öğleden sonra üç-dörtsaat açık tuttuk.

TEŞKİLATIMIZINYARDIM FAALİYETLERİ;

Teşkilat olarak yardımlaşma hususunda ihtiyaçsahibi vatandaşlarımıza iki sefer olmak üzere yardım paketleri ulaştırdık. İlkolarak Koronavirüs tedbirleri alınmaya başladığı ilk günlerde Belediye Meclisive İl Genel Meclisi üyelerimizin katkısı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızayardım paketleri ulaştırılmıştır.

İkincisini ise Ramazan ayının başladığıgünlerde İl Başkanımızın, Milletvekilimizin ve yönetici arkadaşlarımızınkatkıları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım paketleri ulaştırılmıştır.

Bu yardımlar dinimizin gereği gizli birşekilde bizzat teşkilat mensubu arkadaşlarımız tarafından tespit edilenvatandaşlarımıza teslim edilmiştir. Reklam malzemesi olarak asla gündemetaşınmamıştır. 

BELEDİYELERİMİZİNFAALİYETLERİ;

Koronavirüsle mücadele sürecinde BelediyeBaşkanlarımızla sürekli istişare halinde olduk ve devletimizin aldığı kurallaraharfiyen uyulması gerektiğini ve genel merkezimizin bu hususta hassasiyetininolduğunu belirttik. 

Belediyelerimiz de birbiri ile koordineli veirtibatlı bir şekilde bu mücadeleyi verdiler. Belediye Başkanlarımız ve İlBaşkanımız sık sık bir araya gelip sürekli istişare halinde olmuşlardır. 

Belediyelerimiz bu süreçte ortak kullanılanalanlarda dezenfekte işlemi yapmışlar, ihtiyaç sahibi olan ve sokağa çıkmasıkısıtlanan vatandaşlarımıza yardımcı olmuşlardır.

Belediye Başkanlarımıza ilçe ve kasabalarındakurallara uyma hususunda gösterdikleri hassasiyet nedeni ile ve aldıklarıtedbirler nedeni ile ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

PARTİMİZİNKONGRE SÜRECİ;

Partimizin kongre takvimi Koronavirüstedbirleri nedeni ile Genel Merkezimizin tarafından henüz açıklanmamıştır.Virüs tehdidi tamamen azaldığında genel merkezimiz tarafından kongre takvimiaçıklanacaktır. Genel Merkezimizin belirlediği tarih ve kurallara göre inşallahkongrelerimiz yapılacaktır.

AÇIKLANANEKONOMİK TEDBİRLER VE TEŞKİLATIMIZIN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ;

İki aydan fazla bir süredir zorunlu olarakkapalı kalan berberler, kuaför, kahvehane ve çay ocağı, lokanta, tuhafiyeci vepazarcı gibi esnaflarımız ekonomik olarak zor durumda iken, işyerleri açık olanesnafımızın işleri de oldukça az olmuştur. Günlerdir evlerinde kalanesnaflarımızın çok sayıda ödemeleri bulunmaktadır.

Kapalı olan esnaflarımızın yanında çalışanişçi vatandaşlarımız ile çalışmaları kısıtlanmasa da inşaat sektöründe çalışanvatandaşlarımız da mağdur durumdadır. Ne denli önemli bir iş yaptıkları busüreçte ortaya çıkan çiftçi vatandaşlarımız da mağdur durumdadır. Ancak busalgın tüm dünyayı etkilemiş ve tüm dünya ekonomik zorluklarla karşı karşıyakalmıştır.

Açıklanan ekonomik istikrar kalkanı paketiyle;esnaftan işverene, çalışandan emekliye kadar tüm kesimleri kucaklayan tedbirlerhayata geçirilmişse de, halen çok sayıda insanımızın mağduriyeti devametmektedir. Pandemi durumundan önceki ekonomik koşullarını sağlanması için,yeni maddi imkanlar ve maddi destekler verilmelidir.

Ülkemizde belirlenecek "yeni ekonomikistikrar kalkanı paketleri" ile mağdur olan vatandaşlarımız ekonomikolarak rahatlatılmalıdır. Her ne kadar bazı borçlar ötelense de, içindebulunduğumuz kriz döneminde iş yapamayan esnafımız, 3 veya 6 ay sonra bu birikenborçlarının altından kalkamayacaktır. Çoğu esnafımızın kira borcu ödenemeyecekdurumdadır.

Esnaflarımıza bir yılı geri ödemesiz olmaküzere, beş yıl vadeli en az 50 bin TL faizsiz kredi desteği sağlanmalıdır.Esnaflarımıza verilecek kredilerde; sicil kayıtları bir defaya mahsuskaldırılmalı, bürokratik işlemler azaltılmalı, esnaftan istenen teminatlarkaldırılmalıdır. 

Esnaflarımıza ve işçilerimize faturalarınınödenmesinde maddi katkı sağlanmalıdır. Esnaflarımızın SGK primleri"işyerlerinin kapalı olduğu süre için" devlet tarafındankarşılanmalı, özel bankalar kolay kredi imkanı ile esnaflarımıza destek sağlamalıdır.

Ülkemizin önemli bir kısmını oluşturançiftçilerimize ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza ürün ayrımı yapılmadantohum desteği sağlanmalı, daha önceki yıllarda verilen mazot ve gübre destekmiktarı ile yetiştirilen hayvan başına verilen destek miktarları ve süt destekmiktarları ciddi oranda artırılmalıdır.

ÜLKEGÜNDEMİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR;

Son günlerde memleket masası diye ortayaatılan bir safsata vardır. Bu masa liderimizin dediği gibi mavaldır. Hiç kimsesipariş masa kurup ihanet ve işgal emellerini aklama ve temize çıkarma ayıbınaümit bağlamamalıdır.

Milletvekili transferi söylentileri içindiyeceğimiz, milletvekili transfer borsası kurup korsan siyaset ticaretine belbağlayanların Gazi Meclis'imizin saygınlığına gölge düşürme çabaları Türkiye'ninayak bağı ve ağır yüküdür.

-Hiçbir odak Türkiye'nin yükseliş ümitlerini,büyüme ve güçlenme emellerini sekteye uğratamayacaktır. Milliyetçi HareketPartisi siyasetteki kirlenmenin bilincindedir. Bu itibarla Türkiye'nin vesiyasi hayatımızın üzerindeki kâbus bulutlarının dağıtılması için şu hususlarıngündeme alınması ve bir an önce hukuki ve ahlaki bir temele kavuşturulmasısağlanmalıdır.

1- Siyasi Partiler Kanunu hemendeğiştirilmelidir.

2- Seçim Kanununda düzenlemeler yapılmalıdır.

3- TBMM İç Tüzüğü mutlaka yeni baştan gözdengeçirilmeli, yeniden yazılmalıdır.

4- Milletvekili Dokunulmazlığıyla ilgilibeklentiler karşılanmalıdır.

5- Siyasi Etik Kanunu çıkarılmalıdır.

6- Kamu kurumu niteliğindeki meslekikuruluşlarla ilgili kanuni düzenlemeler süratle gerçekleştirilmelidir.

Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinintavizsiz ve yılmaz savunucusudur.

RAMAZANBAYRAMI KUTLAMA MESAJI;

-Milli birlik ve beraberliğimizin en yüksekseviyede olduğu, kırgınlıkların unutulduğu, hoşgörü ve sevginin yoğun birşekilde yaşandığı Ramazan Bayramı'na kavuşmanın mutluluk ve heyecanınıyaşamaktayız.

Koronavirüs tedbirleri nedeni ile bu bayramdasevincimiz biraz buruk olsa da, bayramlar ilahi ve milli değerlerimizi, birlikve beraberliğimizi pekiştiren,dayanışmanın ve vefanın en üst düzeyde yaşandığımüstesna günlerdir.

Ramazan ayının sağladığı manevi iklimsayesinde kazanılan birlik, beraberlik, dayanışma, yardımlaşma ve hoşgörükültürünün hayatımızın bundan sonraki bölümünde de sürdürülmesini temenniediyoruz.

Bu duygularla Koronavirüs tehdidinin ülkemizdebir an önce son bulması temennisi ile Aksaray'lı hemşehrilerimizin veTürk-İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı içtenlikle kutluyoruz. Bayramın ülkemizebirlik, beraberlik, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyor, Saygılar sunuyoruz”dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.