Ozon Gazıyla Dezenfekte Ediliyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve birçok ülkede binlerceinsanın ölümüne neden olan Korona Virüs (Covid-19) kapsamında Türkiye’de degeniş güvenlik önlemleri alınarak etkin bir mücadele yürütülürken, ülke çapındaünlü birçok firmada kendi kapsamlarında Korona Virüsle mücadelede etkin roloynuyor.

Ozon Gazıyla Dezenfekte Ediliyor
20.05.2020 / 16:00 1082

Bu firmalardan biri olan LTB Tekstil Firması AksarayBayii Korona Virüsle mücadele kapsamında mağazasında birçok önlem aldı. Müşterive personel maske ve eldivenlerinden iş yeri dezenfektanına kadar tedbir veönlem alan LTB mağazası, mücadelesine yeni bir hamle yaparak mağazaya virüstekien etkili ve kesin sonuç veren ozon gazı dezenfekte kabinini getirtti.Aksaray’da Ege Kimya Teknolojileri tarafından üretilen bu kabini mağazayayerleştiren LTB mağaza yetkilileri, müşterilerin denediği tüm ürünleri budezenfektan kabininin içine asarak ozon gazıyla dezenfekte ettikten sonratekrar vitrine yerleştiriyor. Ozon gazıyla dezenfektan yapan kabin tüm Türkiyeve dünyada büyük ilgi görüyor. Dezenfektan kabini ayrıca kapağı açık bırakılıportam moduna alındığında mağaza içerisini de ozon gazıyla dezenfekte ediyor.

LTB Mağaza Müdürü Ferdi Sütemen (38), amaçlarınıninsanların sağlığını korumak olduğunu belirterek, “Denenmiş ürünlerimüşterilerin gönül rahatlığıyla tekrardan giyebilmesi için bu şekilde bir cihazgetirdik. Bu cihaz Aksaray’da sadece LTB mağazasında mevcuttur. Ürünlerdenendikten sonra personellerimiz tarafından cihaza konularak dezenfektanişleminden geçiriliyor. Daha sonra da tekrar vitrinde yerini alıyor. Ozon gazıylaberaber dezenfektan yapıyor. Dezenfektan işlerinde biliyorsunuz ozon gazınınönemi çok büyük. En iyi dezenfektan işi ozon gazıyla gerçekleştiriliyor. Hemürünleri hem de ortamın havasını da dezenfekte ediyor. Kapağı açık bırakıldığızaman ortam havasını dezenfekte etmiş oluyor. Biz denenmiş bütün ürünleri ozongazıyla dezenfekte ettikten sonra tekrardan müşterilerimize sunuyoruz” dedi.

Mağaza müşterisi Göktürk Ümmet Özarı (26) ise, “Mağazayageldim. Ürünleri denedim. Sonra personel arkadaşlar elimden alıp makinededezenfekte edip tekrardan katlayıp reyona koydular. Aksaray’da ilk olduğunugöndüm. Hiçbir mağazada görmedim. Bu yüzden sağlığımızı düşünüyorlar. Çokşaşırdım. Çok ilginç bir olay” diye konuştu.

Doğanın gücünü kabinde hayat bulduran Ege Kimya GenelKoordinatörü Ramazan Öztürk ise geliştirdiği bu cihaz sayesinde Aksaray’a büyükbir katma değer ve istihdam sağladığını belirterek, “Başkasının tenine değenbir ürünü giymek ister misiniz?” diye yola çıktıklarını söyledi.

haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.