İyilik Kanımızda Var

Aksaray ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ve  Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiile düzenlenen “İyilik Kanımızda Var” kan bağışı kampanyasına Aksaraylılaryoğun ilgi gösterdi. 

İyilik Kanımızda Var
13.05.2020 / 15:00 2130

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın Kovid 19 münasebetiile kan stoklarının azalması ve   kanbağışında bulunulması ile ilgili yapmış olduğu çağrıya Aksaray kulak veses  verdi. Korana  virüsü tedbirleri kapsamında sosyal mesafekurallarına uyularak kan bağışında bulunuldu.

 Aksaray’da üç günsürecek olan İyilik Kanımızda Var” kan bağışı kampanyası Aksaray Ulu Camiönünde İftardan sonra saat :9:00  gibibaşladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda kan veren vatandaşlaraAksaray belediyesi tarafından Tahanlı, maske, çay ve kolonya ikramı oldu.

İyilik Kanımızda Var” kan bağışı kampanyasına katılan İl MilliEğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal;  Bugünburada   Milli Eğitim bakanlığımızın  Din Öğretimi Eğitimi Genel Müdürlüğü ile  Önder İmam Hatip Mezunları  Derneği ile arasında düzenlenen bir protokolçerçevesinde Aksaray’da da Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü, Önder İmamhatipliler  Mezunlar Derneği ve KızılayDerneği  iş birliğinde bugün mübarek ayolan  Ramazan ayında  İyilik kanımızda var sloganı ile kan vermekiçin buradayız.  Ben böyle bir programıtertipleyen başta önder imam hatipliler Derneği başkanımız Kızılay başkanımız,Din Eğitimi Şubemiz, okul müdürlerimiz öğretmenlerimize ve katkısı olan herkeseteşekkür ediyorum dedi.

Kızılay Başkanı Yusuf ÖZTÜRK ; Milli Eğitim müdürümüze,İmam Hatipliler dernek başkanı Kuddusi beye katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Kızılay’a kan toplamak içinbugün buradayız. İnşallah akasıda gelecek, bayramdan sonra kan toplamaaraçlarımız iki ay süresiz    Aksaray’daolacak meydanda kan almaya ne zaman ihtiyacımız olsa kan merkezimiz araçlarıile Aksaray’da oluyorlar. Ramazanda 3 gün boyunca kan merkezi tarafından kanalma işlemleri devam edecektir dedi.

Aksaray Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı KuddusiBakar; Bir insanın kurtuluşuna vesile olmak bütün insanların kurtuluşuna vesileolmak gibidir. Kızılay genel başkanımız Kerem Kınık’ın Kovid 19 münasebeti ilekan stoklarının azalması ile  kanbağışında bulunulması ile ilgili yapmış olduğu çağrıya bizde Aksaray olarakkulak verdik, ses verdik meydanlardayız. Din Eğitim Genel Müdürlüğümüzün Önderİmam Hatipliler Derneği ile yapmış olduğu protokol çerçevesinde bugün kanbağışı kampanyası Türkiye de tüm illerde olduğu gibi Aksaray’da da başlamışbulunmaktadır.  Bu vesile ile Aksarayhalkımıza kan bağışında bulundukları için şahsım ve İmam Hatip camiamız adınateşekkür ediyorum.

Aksaray’ımız geçmişte olduğu gibi bugünde milli ve manevideğerleri söz konusu olduğunda yeri gelirse canını yeri gelirse kanınıvermekten imtina etmemiştir. Bu ilerleyen süreçte de her zaman böyleolacaktır.  Ben buradan kan bağışıprogramımıza destek olan İl milli eğitim müdürlüğümüze, Kızılay Aksaray şubebaşkanımıza, İmam Hatip okullarımızın idarecilerine öğretmenlerine, velilerineve  Aksaray halkımıza  canı gönülden teşekkür ediyorum dedi.

Haber Yaşar Karatay 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.