ASÜ Başarılarıyla Dikkat Çekiyor

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Spor Bilimleri Fakültesiöğrencilerinin 2019 yılında düzenlenen çeşitli organizasyonlarda ulusal veuluslararası son derece önemli başarılar ve dereceler elde ettiğini belirtti.

ASÜ Başarılarıyla Dikkat Çekiyor
06.05.2020 / 14:30 1050

-Başarı Grafiğimiz Giderek Yükseliyor -

ASÜ’nünspor ve sağlık alanında ihtisaslaştığını ve bu kapsamda sportif etkinlikçeşitliliğini arttırmanın temel öncelikler arasında yer aldığını kaydedenŞahin, Yükseköğretim Kurulu ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafındankoordine edilen “Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşmasıve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında yaptığımız her çalışmayı önemsiyoruz. Bunoktada Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin elde ettiği her başarı, hembizlerin çalışma azmini arttırıyor, hem de ihtisas alanımıza dair doğru yoldailerlediğimizi görmemiz bakımından önem arz ediyor” dedi. Sporcuların 2019yılında pek çok branşta gururlandıran dereceler elde ettiğini ve ASÜ’nün sporkonusundaki başarılarını taçlandırdıklarını ifade eden Prof. Şahin, “Atletizm,okçuluk, basketbol, güreş… Sporcularımız geçen yılı yükselen bir başarı grafiğiile tamamladı. Elde edilen her başarı hem şehrimizi, hem de Üniversitemizi dahatanınır kılıyor ve bu alandaki çalışmalarımızın isabetini ortaya koyuyor. Tümsporcularımıza ve onları yetiştiren hocalarımıza emekleri için çok teşekkürediyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

-2019’da Başarı Elde Edilen Branşlar -

Atletizm: Samsun’da düzenlenen KoçSpor Festivalinde ASÜ Öğrencilerinden Mustafa Ortakabakçı, Çekiç Atma Branşında42.19 metrelik atışı ile dördüncü olurken, Süleyman Akar Uzun Atlamada 6.45metre ile altıncı, Üç Adım Atlamada ise 13.10 metreyle yedinci oldu. Aynıorganizasyonda Halime Alpyürük de Disk Atmada 30.93 metrelik derecesiylealtıncılık elde etti.

Kadınlar Basketbol: ASÜ Kadın BasketbolTakımı, Koç Spor Festivali kapsamında düzenlenen müsabakalar kapsamında Van’daGrup Birincisi oldu ve Çanakkale’de dokuz takımın yer aldığı Süper LigeYükselme Turnuvasını şampiyonlukla tamamladı.

Güreş: Bartın’da düzenlenen ve25 takımın katıldığı Türkiye Üniversitelerarası Güreş Şampiyonası’nda ASÜekibi, Türkiye Şampiyonu oldu. Bu kapsamda 70 kiloda Yunus Coşkun, 74 kilodaFatih Yıldırım, 79 kiloda İsa Demir, 86 kiloda Abdullah Arslan ve 92 kilodaMahmut Özkaya birinci olurken, 97 kiloda Mustafa Dilber, 120 kiloda da BilalDinç üçüncü oldu.

Hentbol: Samsun’da düzenlenen KoçSpor Festivalinde ASÜ Erkek Hentbol Takımı, Süper Lig Müsabakalarında finaloynadı ve ikincilik elde etti.

Karate: ASÜ Spor BilimleriFakültesi öğrencisi Zeynep Erdoğan, İşitme Engelliler Avrupa Büyükler KarateŞampiyonasında, 68 kiloda Avrupa üçüncüsü oldu ve milli gururu yaşattı.

Okçuluk: Eskişehir’de, 35 takımınkatılımı ile düzenlenen Okçuluk Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonasına ASÜekibi damga vurdu. Makaralı Yay ve Olimpik Yay Kategorilerinde ASÜ’lüler takımhalinde ikinci olurken, bireyselde Fatma Buket Aycan birinci, Furkan Oruç veOnur Tezel üçüncü, Şevval Kahraman beşinci oldu. ASÜ ekibi, Olimpik Yay MiksKategorisinde birinci olurken, Makaralı Yay Mix Kategorisinde ise üçüncü oldu.

Salon Futbolu: Hatay’da Koç SporFestivali kapsamında düzenlenen Birinci Lig Salon Futbolu müsabakalarındaşampiyon oldu.

Voleybol: Antalya’da düzenlenen ve11 takımın yer aldığı İkinci Lig Kadınlar Grup Müsabakalarında sahaya çıkan ASÜekibi, grubunu birincilikle tamamladı ve şampiyon unvanı ile Birinci Ligeyükseldi. Aynı şekilde Erkek takımı da şampiyon olarak Birinci Lige yükselmebaşarısı gösterdi.

RektörProf. Yusuf Şahin, 2020 yılının da başarılarla başladığını belirterek,Badminton Takımının Birinci Lige yükseldiğini, Okçuluk takımının hem takım, hemde bireysel olarak ilk üçte yer aldığını ve Tenis takımının İkinci Ligmüsabakalarını üçüncülükle tamamladığını belirtti.

HaberMerkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.