ATSO Üyelerine TOBB Nefes Kredisi

Aksaray Ticaret ve Sanayi OdasıYönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, koronovirüs pandemisinden etkilenenAksaray’da ilimizdeki cirosu 25 milyon liranın altında olan küçük işletmeleriçin bugünden itibaren TOBB Nefes Kredisi’nin devreye alındığını bildirdi.

ATSO Üyelerine TOBB Nefes Kredisi
27.04.2020 / 15:54 649

ATSO üyelerinin pandemininbaşladığı günden itibaren finansmana ulaşmada büyük sıkıntı yaşadıklarınıbelirten ATSO Başkanı Göktaş yaptığı açıklama da; “Ülkemiz genelindekoronavirüs yayılımından bu yana özellikle cirosu küçük işletmelerimiz finansbulmakta zorluk yaşıyordu.  TürkiyeOdalar ve Borsalar Birliğimiz tarafından başlatılan Nefes Kredisi ile buzorluklar bir nebze olsun giderilecektir. Hayata geçirilen Nefes kredisi, 25milyonun altındaki işletmelerin başvuracağı bir kredidir.

Bu kapsamda Nefes kredisinebaşvurmak isteyen üyelerimiz Odamızdan alacakları Üye Belgeleri ile DenizbankŞubeleri ’ne başvurabileceklerdir. Ayrıca pandemi kapsamında da, Üyelerimizbelgelerini Odamıza gelmeden online olarak odamız web sitesinden dealabilirler. Yıllık faizi 7.5 oranında belirlenen kredinin 2020’de anapara vefaiz ödemesi bulunmayacaktır. Geri ödemeler 2021 yılında 12 eşit taksitteyapılacak. Kredi’de üst limit illere göre 50 bin ila 100 bin TL arasındadeğişecek. Kredinin yüzde 80’i Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli olacak.Toplamda 6 milyar TL kaynak yaratılarak, 40 bin KOBİ’ye ulaşılmasıhedefleniyor. 2 hafta sonra kamu bankalarının da projeye katılımıbeklenmektedir.

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NATEŞEKKÜR

Nefes Kredisi için TOBB BaşkanıRifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür eden ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş açıklamasınındevamında; “Nefes Kredisi, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun büyükgayretiyle, TOBB ve 365 oda ve borsanın tüm kaynaklarını, üyelerinin bir anönce kullanabilmesi için yapılan çalışmaların sonucunda ortaya çıkmıştır.

TOBB Oda ve Borsalar olarakgücümüzü her zaman üyelerimizden almaktayız. Bu zor günlerde de gücünüaldığımız üyelerimize destek olmak için TOBB öncülüğünde Odamızın kaynaklarınıüyelerimize sunuyoruz. Bu kararın mimarı olan TOBB Başkanımız RifatHisarcıklıoğlu’na ve TOBB yönetimine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.