100. Yıl Kutlu Olsun

Aksaray Valisi Ali Mantı 23 Nisan Ulusal Egemenlik VeÇocuk Bayramı’nı kutladı.

100. Yıl Kutlu Olsun
22.04.2020 / 18:29 318

Vali Ali Mantı yaptığı açıklamada; “Gazi Mustafa KemalAtatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ifadesinin ışığında TürkiyeBüyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğimizin bütün dünyayailan edilişinin 100. yıldönümünü idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı; AzizMilletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük gayret, fedakârlık,azim ve inançla yürüttüğü destansı İstiklal Mücadelesi’nin ve TürkiyeCumhuriyeti’nin kuruluşuna giden sürecin önemli merhalelerinden birisidir.

Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerceöğrenilmesi ve istikbalimizi emanet edeceğimiz genç kuşakların bu bilinçleyetişmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı gibi önemli günlerinyıldönümlerini birer vesile olarak değerlendirmemiz büyük önem arz etmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bu düşünceden hareketle,bayram olarak kutlanan 23 Nisan’ı çocuklara hediye ederek çocuklarımızınsağlıklı, sıhhatli, erdemli, bilimin ve aklın yol göstericiliğinde sorunlaraçözüm üretebilen, araştıran, sorgulayan, milli, ahlaki, insani ve kültüreldeğerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletiniseven ve daima yüceltmeye çalışan; görev ve sorumluluklarını bilen bireylerolarak yetiştirilmelerinin önemine dikkatleri çekmiştir.

Bu vesileyle, milletin bağımsızlığının, ancak milletinazmi ve kararlılığı ile sağlanacağının somut bir ifadesi olan Türkiye BüyükMillet Meclisinin açılışının 100.yılında, çocuklarımızın ve tüm dünyaçocuklarının Bayramlarını kutluyorum.

Çocuklara armağan edilmiş bu çok özel bayramda çocuklarınkarşı karşıya bulundukları olumsuzlukların giderildiği, herhangi bir endişeyemahal bırakmayacak biçimde hayatlarını idame edebilecekleri bir dünya temenniediyorum.

Ülkemizin bağımsızlığını, kalkınmasını ve muasırmedeniyetler seviyesini yakalayıp geçmesini sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusuve Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk Başkanı Büyük Önder Gazi Mustafa KemalAtatürk’ü, O’nun silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan azizşehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta çocuklarımız olmak üzereAziz Milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimlekutluyorum” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.