ASÜ’den Koronavirüs Mücadelesine Önemli Destek

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, devletin koronavirüssalgınının önlenmesine yönelik yürüttüğü başarılı mücadeleye, ASÜ olarakimkânlar çerçevesinde destek olmaya devam ettiklerini söyledi.

ASÜ’den Koronavirüs Mücadelesine Önemli Destek
13.04.2020 / 09:14 1155

ASÜBilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (ASÜBTAM) bulunan Real-TimePCR cihazı, Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin kullanımınatahsis edildi. Cihaz, hızlı tanı ve test uygulamalarına önemli katkılarsağlıyor. ASÜ’nün spor ve sağlık alanında ihtisaslaşan bir üniversite olduğunuanımsatan ve bu kapsamda çeşitli kamu kuruluşlarıyla protokoller imzalandığınıbelirten Rektör Şahin, “Biz her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız.Salgınla mücadelede ülkemiz başarılı bir sınav veriyor. Biz de bu mücadeleyekatkı sağlamak adına, ASÜBTAM bünyesinde bulunan Real-Time PCR cihazını ve bucihazla ilintili donanım ve ek malzemelerin kullanımını hastanemize tahsisettik. Cihaz, virüsle ilgili hassas ölçümler yapabiliyor ve tanı tespitindegüvenilir sonuçlar verebiliyor” dedi. Prof. Şahin, cihazın verimli şekildekullanılabilmesi için gerekli olan personel eğitimleri konusunda da ASÜ’nünüzerine düşeni yerine getirme gayretinde olduğunu belirterek, “Üniversitemizinakademik birikimi ve sahip olduğu tüm ekipman ve laboratuvar imkanlarışehrimizin ve milletimizin hizmetine amade. Cihaz, fedakâr bir şekilde çalışansağlık camiamızın işlerini bir nebze de olsa kolaylaştıracaktır. Bu vesile iletüm sağlık çalışanlarımıza kalpten teşekkür ediyor, kendilerine minnetlerimizibelirtiyor ve işlerinde kolaylıklar diliyoruz” dedi.

 

Şahin,açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: “Dileğimiz, bir an evvel salgının tamamenönüne geçilmesi. Bunun sağlanabilmesi için herkesin açıklanan kurallara riayetetmesi gerekiyor. Allah’ın izni ile bu zorlu süreci millet ve devlet olarakdayanışma içinde atlatacağız.”


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.