ASÜ'nün Sosyal Medya Etkileşimindeki Yükselişi Sürüyor

Uzaktan öğretim, online dersler, elektronik iletişim ve dijital erişim alanlarında dikkat çekici bir performans gösteren Aksaray Üniversitesi (ASÜ), sosyal medya platformlarındaki yükselişini de sürdürüyor.

ASÜ'nün Sosyal Medya Etkileşimindeki Yükselişi Sürüyor
09.04.2020 / 14:25 1311

Bağımsız olarak üniversitelerin sosyal medya etkileşimlerini ölçümleyen Boomsocial şirketi, topladığı verileri her ay düzenli olarak yayınlıyor. Şirketin Ocak, Şubat ve Mart aylarına dair yaptığı ölçümlerden derlenen bilgilere göre, ASÜ’nün sosyal medya platformlarındaki ve özellikle de Twitter’daki yükselişi dikkat çekiyor. Son üç aylık veriler incelendiğinde ASÜ, Facebook etkileşiminde, 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında, Ocak ve Şubat aylarında birinci, Mart ayında ise ikinci sırada yer aldı. Devlet üniversiteleri genel sıralamasında Ocak ayında ikinci, Şubat ayında beşinci, Mart ayında altıncı sırada bulunan ASÜ, tüm üniversiteler genel sıralamasında ise Ocak ayında beşinci, Şubat ayında sekizinci ve Mart ayında ise 11’inci basamakta yer aldı. Twitter etkileşimlerinde ise ASÜ yükselen bir seyir izledi. Rapora göre ASÜ, Twitter’da, 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında Ocak ayında üçüncü, Şubat ayında ikinci, Mart ayında da birinci sırada yer aldı. Devlet üniversiteleri genel sıralamasına bakıldığında Ocak ve Şubat aylarında 14’üncü olan ASÜ, Mart ayında ise 11’inci basamağa yükseldi. Tüm üniversiteler genel sıralamasında Ocak ayında 17’nci olan ASÜ, Şubat ayında bir basamak yükselerek 16’ncı, Mart ayında ise iki basamak daha yükselerek 14’üncü oldu. İnstagram etkileşimlerindeki durum ise şöyle: 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında Ocak ve Şubat aylarında üçüncü, Mart ayında dördüncü. Devlet üniversiteleri genel sıralamasında Ocak ayında 23’üncü, Şubat ayında 22’nci, Mart ayında 24’üncü. Tüm üniversiteler genel sıralamasında Ocak ve Şubat aylarında 50’nci, Mart ayında ise 55’inci.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’nün sosyal medya platformlarında etkileşim ve marka değeri bağlamında yükselişinin süreceğini belirtti.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.