Çanakkale Kahramanlık Destanıdır

Vali Ali Mantı 18 Mart Şehitleri Anma Günü VeÇanakkale Zaferi Dolayısı ile mesaj yayımladı

Çanakkale Kahramanlık Destanıdır
17.03.2020 / 19:05 387

Vali Ali Mantı Mesajında “Milletimizin tarih boyuncakazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biri olanÇanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk veimkânsızlıklara rağmen,  vatanını canıpahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir

Sadece geçmişimizin aziz bir hatırası olarak değil,geleceğe yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynaklarından biri olarak da ÇanakkaleZaferi, milletimizin gönlünde son derece önemli bir yere sahiptir.

Bugün dünyada az sayıdaki ordunun üzerinde başarı eldeeden Türk Askeri, Çanakkale’ye savaşmak için değil adeta ölmek için gitmiştir.Çanakkale; askerine  “Taarruzu değil,ölmeyi” emreden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatanı ve milletininbağımsızlığı uğruna canlarını feda eden binlerce şehidimizin ve  gazilerimizin yanı sıra, onların yanında omuzomuza mücadele veren ninelerimizin, analarımızın, topyekûn vatan ve milletsevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın, azmin,   taktik ve dehanın zaferidir. Bu emsalsizzafer sayesinde ve rengini şehitlerimizin al kanından alan bayrağımız, bağımsızlığımızınsembolü olarak sonsuza dek dalgalanacaktır.

Ülkemizi her türlü tehlikeden korumak ve insanlarımızınhuzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak için canlarını feda edenşehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Şehitlerimizin dul ve yetimlerinin,Devletimizin ve Milletimizin şefkat dolu ellerine tevdi edilmiş olduklarınıbilmelerini istiyoruz. Şehit ailelerimize en içten sevgi, saygı, minnet veşükran duygularımızı gönderiyoruz. Yiğit evlatlarını şehit veren şehit ana,baba, eş ve çocukları ile yüce milletimize sabır ve metanet diliyorum.

   Türk tarihinealtın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yıldönümü ve ŞehitlerGünü’nde; Başta Büyük Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Çanakkale Şehitlerini,topraklarımızı kanlarıyla yoğuran tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi birkez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.