Kadınlar Baş Tacımızdır

Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz tüm kadınların 8 MartDünya Kadınlar Gününü kutlarım dedi. 

Kadınlar Baş Tacımızdır
06.03.2020 / 18:52 587

Milletvekili İnceöz yaptığı açıklamada “AK Parti olarakkadınlara her zaman destek sağladık gerek yönetimde olsun gerekse İŞKUR vasıtasıylameslek edinmede olsun Kadınlara desteklerimiz artarak devam etti. Başkanımız veLiderimiz Recep Tayyip Erdoğan “Kadını hayatın her alanında hak ettiği konumaçıkartacak tedbirleri aldık, imkânları sağladık. Bundan sonra da, 2023hedeflerimize kararlılıkla yürürken, başımızın tacı olan kadınlarımızı heralanda daha ileriye taşımakta kararlıyız” sözü toplumun her alanında yer alankadınlarımıza Ak Parti İktidarı olarak kadınlarımıza verdiğimiz önemigöstermektedir. Bu anlamda Başkanımızın Kadınlara verdiği desteklerden dolayıteşekkür ediyoruz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü hayatın temel alanları olaneğitim, sağlık, çalışma hayatı, siyaset ve karar alma mekanizmalarına katılımaçısından, kadınlarımızın da erkeklerle eşit düzeyde fırsat eşitliğine sahipolma hakları konusunda yapılan çalışmaların gereğini ve önemini bizlere bir kezdaha hatırlatmaktadır. Yapılan kanun ve düzenlemeler ile ülkemiz dünyanınbirçok ülkesine kıyasla yüksek standartlara ulaşmıştır. Ancak devletimiz mevcutdurumu yeterli görmeyerek her geçen gün artan nispette başta eğitim olmaküzere, gerek siyaset ve sosyal hayatta gerekse ekonomik hayatta, kadınlarımızınstatüsünü iyileştirici çalışmalarına devam etmektedir.

Ülkemizdeki tarihi seyrine baktığımızda; Türk kadınımillet hayatımızın her döneminde diğer milletlerin kadınlarına oranla önemliroller üstlenmiştir. Özellikle Kurtuluş mücadelesinde sergilediği güçlü, cesur,vatansever tutumuyla destanlaşmıştır. Cumhuriyete giden yolda gerek cephede,gerek cephe gerisinde aktif görev üstlenmiştir. Bugünde çeşitli eserleriincelediğimizde Selçukludan, Osmanlıdan gelen mimari eserlerdeki kadın isimleride o dönemdeki kadın izlerini bize göstermektedir.

Kadınlarımız; analarımız, bacılarımız ve eşlerimiz olarakgeleneksel ve köklü kültürümüzün gereği müstesna bir yere sahip olup, daima şefkatin, fedakârlığın sembolüolmuşlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle fedakârlığın, sevginin veasaletin kaynağı olmuş kadınlarımızın  “8Mart Dünya Kadınlar Günü” nü kutlarken, kadın haklarının iyileştirilmesiamacıyla yapılan her türlü çalışmanın artarak devam etmesini diliyor, yüreklerisürekli sevgi dolu, merhamet dolu başta şehit ve gazi anneleri ile şehit vegazi eşleri olmak üzere tüm kadınlarımıza saygılarımı sunuyorum” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.