Sanat Seferberliği Tüm Hızıyla Devam Ediyor

AmatörYazarlar Sosyal Grubunun düzenlediği yazarlık kursunun 8. haftasının konuğuAksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin oldu. 

Sanat Seferberliği Tüm Hızıyla Devam Ediyor
17.02.2020 / 18:26 298

Amatöryazarlar Sosyal Grup’u 29 Aralık’tan bu yana ücretsiz kurs vermeye devamediyor. Roman yazarlığı ve edebi metinler hakkında eğitim veren kurs, bu haftaEnderun Kitap kafede ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin’i konuk etti.

Amatöryazarlar sosyal Grup’u kurucusu Avni Kuru; ”Başta konuğumuz olan Rektör YusufŞahin’e, eğitim veren eğitmenlerimize, öğrencilerimize ve bize inanan herkeseteşekkür ederim dedi. Amatör yazarlar ailemiz giderek büyüyor, Aksaray’da butür faaliyetlerin artmasını temenni ediyoruz. Üniversitemizin desteği ilekursumuzun daha da gelişip daha geniş kitlelere ulaşacağına inanıyoruz” dedi.

KUEKeğitim kurumları sahibi Habip Karadal ;”Sanata inanmış insanlara ev sahipliğiyaparak yazarlık kursuna destek veriyoruz. Rektörümüz Yusuf Şahin hocamıza çokteşekkür ederiz. Rektör hocamızın yaptığı faaliyetlerin takipçisi vedestekçisiyiz. Bu tür sanat faaliyetleri Aksaray’a sosyal açıdan zenginleştiripkalkındıracağına inanıyoruz. KUEK olarak elinizden geleni yapacağız” dedi.

RektörŞahin; ”İnsanlık tarihinin ilk zamanlarından beri yazarlık etkili bir iletişimyöntemi olmuştur. Çağlar geçtikçe yazarlıkta gelişerek günümüzdeki şeklinialmıştır. İnternet ve sosyal medya gibi teknolojik gelişimler kitapokunurluğunu elektronik ortama taşımıştır. Günümüzde yazarlar internet çağınaayak uydurması gerekmekte ve giderek azalan okur kitlesine ulaşmayaçalışmalıdır. Yazarlık evrensel bir dil olup yazarların evrensel olduğu kadarköklerine bağlı olmalıdır” dedi.

Konuşmasınınardından Rektör Şahin katılımcıların sorularını cevapladı. Toplu resim çekimiyapıldıktan sonra program sona erdi.

HaberAvni Kuru


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı