Resmi İlan

Resmi İlan
17.02.2020 / 17:37 219

T.C.

AKSARAY

İCRA DAİRESİ

Dosya No: 2019/6355 Esas

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği,kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli, Merkezİlçesi, Yeşilova Köyü, 74 Cilt Nolu, 7177 sayfa nolu, 317 ada 1 parselde,1.386,00 m² yüzölçümlü, Ev ve Arsası niteliğinde tapu da kayıtlı olantaşınmazın üzerinde 2 adet tek katlı ev, mandıra ve 4 adet üzüm, 1 adet elma, 1adet kayısı, 1 adet erik, 3 adet aylantus ve 1 adet meşe ağaçlarıbulunmaktadır. Kasabının yerleşim bölgesindedir. Elektrik, su ve PTT gibi altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kasabanın merkezine, eğitim ve sağlıkkuruluşlarına yakın olup Yeşilova Anadolu lisesine 180 metre mesafedebulunmaktadır. Parselinİmar Durumu; Yola mesafesi: 5.00 mt, İnşaat alanı: 693m², Kat adeti: 2 kat, İnşaat tarzı: Ayrık nizam, Saçak seviyesi: 6.50 m. EV:Tek katlıdır. Yığma olarak yapılmıştır. Toplam alanı: 100,00 m²dir. Duvarlarıtuğla üzeri kum sıvalıdır. Kapı ve Pencere doğraması ahşap doğramadır. Kiremitçatılıdır. Soba ile ısıtılmaktadır. EV: Tek katlıdır. Yığma olarak yapılmıştır.Toplam alanı: 140,00 m²dir. Duvarları tuğla üzeri kum sıvalıdır. Kapı vePencere doğraması ahşap doğramadır. Kiremit çatılıdır. Soba ile ısıtılmaktadır.Yaklaşık 25-30 yıllıktır. Mandıra: Yığma olarakyapılmıştır. Toplam alanı:150,00 m²dir. Zemini şap betonolup duvarları briketten yapılmıştır. Kapısıdemirden mamüldür. Taşınmazın borçluya ait olan 5/6 hissesi satılacaktır.Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmar Durumu: Var           TakdirOlunan Kıymeti: 158.162,50 TL     KDVOranı: %18

1. Satış Günü: 20/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası

2. Satış Günü: 15/05/2020 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri: Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk.Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinciartırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadaresatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Buartırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsaalacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinciartırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonunakadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahminedilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satışgiderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedellealıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermelerilazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzeresüre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıyaaittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelindenödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bugayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olaniddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmelerilazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadanhariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içindeödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir.İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihaleninfeshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile sonihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrütfaizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıcahükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikleteminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesingörebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıyabir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş vemünderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin2019/6355 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligatyerine kaim olmak üzere ilan olunur. 14/02/2020


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı