Mikrokredi İle Kendi İşlerini Kurdular

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Aksaray Mikrofinans Şubesiile İl Özel İdaresi arasında imzalanan protokol ile ev hanımları gelir getiricifaaliyetlerde bulunuyor. 

Mikrokredi İle Kendi İşlerini Kurdular
13.02.2020 / 18:40 301

Aksaray'da 2010 yılında İl Özel İdaresi ve Türkiye İsrafıÖnleme Vakfı tarafından imzalanan protokol ile kurulan "Türkiye GrameenMikrokredi Programı"ndan sadece kadınlar yararlanırken, programdaürettikleri ürünleri satan kadınlar aile bütçesine katkı sağlıyor.

Aksaray Valisi Ali Mantı, AK Parti Aksaray MilletvekiliCengiz Aydoğdu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ,  Türkiye İsrafı Önleme Vakfı AksarayMikrofinans Şubesini ziyaret ederek 2020 yılı mikrokredi desteğini almaya hakkazanan kadınlara çeklerini verdiler.

-1.470 kişi yararlandı, 2020 yılı için 300 kişiye destekverilecek

Aksaray’da yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi veren Türkiyeİsrafı Önleme Vakfı Aksaray Mikrofinans Şubesi Müdürü Ramazan Çelen, 2010yılından 2019 yılına kadar toplamda 1.470 kişiye mikrokredi dağıtımıyapıldığını söyledi. Aksaray da 300 kadının bu krediden yararlanacağını ifadeeden Çelen, kredi geri dönüşlerinde her hangi bir sıkıntı yaşamadıklarını, İlÖzel İdaresi ile imzalanan protokol ile 2020 yılı için 30 bin TL finansmandesteği verileceğini ifade etti.

Vali Ali Mantı tamamen güven esasın adayalı olarakuygulanan sistemin Aksaray da olumlu şekilde sürdürülmesinden duyduklarımemnuniyeti belirterek sistemden yararlanan kadınları tebrik etti. 

Dar gelirli kadınların üretime yönelik finansmanihtiyacını karşıladığı, geri ödemeli mikro kredi çekleri hak sahibi kadınlaraVali Ali Mantı, Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve İl Özel İdaresi GenelSekreteri Ramazan Altundağ tarafından verildi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.