Süreç Devam Ediyor

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, spor ve sağlık alanındakiihtisaslaşma çalışmaları kapsamında ilk yıl düzenlenen pek çok etkinliğin, anaçalışmaları harekete geçirebilmek adına atılan adımlar olduğunu, proje yoğunbir sürecin başladığını söyledi. 

Süreç Devam Ediyor
13.02.2020 / 18:17 444

Şahin,Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz ve İhtisaslaşma Koordinatörü Dr. Öğr.Üyesi Lalehan Akyüz’le birlikte, Spor Bilimleri Fakültesi ailesiyle bir arayageldi. Eğitim ve sertifika programlarına ilişkin yapılabileceklerindeğerlendirildiği toplantıda kısa bir konuşma yapan ASÜ Rektörü, 2015-2019döneminin daha çok inşaat işleri ve fiziki çalışmalarla geçtiğini, 2019itibariyle başlayan ikinci dönemde ise derinlikli çalışmaların öne çıkacağınıbelirterek, “Kültür, sanat, spor, akademik çalışmalar… Tüm bu alanlarda içderinliğimizi yükseltmek amacındayız. İhtisaslaşma da bu çalışmalar arasındaönemli bir noktada yer alacak” dedi. Süreci anlama ve anlatma hususunda geçenbir yıl içinde önemli mesafeler kat ettiklerini anımsatan Şahin, “İhtisaslaşmabeş yıllık bir proje ve biz, iyi bir başlangıç yaptık. Spor Bilimleri Fakültesibu çalışmanın ana omurgasını oluşturuyor. Organizasyonun yoğunluk merkeziburası olacak. Bugün, yaygın eğitim ve sertifika programları dâhilinde neleryapılabileceğini istişare edeceğiz. Dosyada öne çıkan çeşitli spor branşlarıvar. Bunlar ve diğer tüm branşlarda yapılması gerekenlere dair fikirler önemarz ediyor. Düzenlenecek çalışmalar gerek şehirdeki kurumlar, gereksefederasyonlar düzeyinde farklı kurumların katılımlarıyla da gerçekleştirilebilir”dedi.

Konuşmanınardından ihtisaslaşmada son bir yıl içinde gelinen nokta ve Koordinatörlükçalışmalarına dair bilgiler verildi; akademisyenlerin eğitim ve sertifikaprogramları kapsamındaki görüşleri alındı.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.