96 Milyon Tl Hibe Dağıttık

2013 yılından itibaren TKDK’nın Aksaray’da 441 projeylesözleşme imzaladığını ve bu yatırımlara 96 milyon 600 bin TL hibe verildiğinibildiren AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 1800 kişinin de istihdamedildiğini kaydetti.

96 Milyon Tl Hibe Dağıttık
12.02.2020 / 17:10 357

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yapmışolduğu hibe miktarları hakkında bilgiler veren İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, TKDKAksaray İl Koordinatörlüğünün şehrimizde önemli yatırımlar yaptığının altınıçizdi.

TKDK’nın ilimizde 2013 yılında faaliyet göstermeyebaşladığını ve geçen bu süre içerisinde yükselen bir ivme yakaladıklarını ifadeeden İl Başkanı Altınsoy, “201 milyon 160 bin TL olan proje tutarının 96 milyon600 bin TL’lik kısmı hibe olarak Aksaray’a tahsis edilmiş, 441 adet sözleşmeimzalanmıştır. 2020 yılında ise ilimizden sunulan 18 adet proje karşılık 19milyon 971 bin TL toplam proje tutarının 9 Milyon 323 bin TL’lik kısmı da yine hibeolarak aktarılmıştı. Verilen bu desteklerle ilimizde faaliyete geçen işletmelerde1800 vatandaşımız iş imkanına kavuşmuştur” dedi.

Aksaray’ın sahip olduğu zenginliklerinin ekonomide gelirgetiren zenginliğe dönüşmesi için TKDK’nın ciddi desteklemeleri olduğunuvurgulayan Başkan Altınsoy, “Desteklenen sektörlere baktığımızda hayvancılık,gıda işletmesi, bitkisel üretim, arıcılık ile kırsal turizm ve zanaatkarlık yetiştiriciliğivar. TKDK destekleriyle üretimimizi modern tesislerde daha fazlalaştırabiliriz.Kırsal turizm sektörüne baktığımızda Aksaray İlimiz yüzyıllarca Anadolu’nuniçinden geçen İpek Yolu üzerinde önemli bir geçiş noktasıdır. Doğa turizmininyanında tarih açısından önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış Ihlara,Belisırma, Selime gibi birçok zenginliğimiz ile ilgili yatırım yapmakisteyenler TKDK’dan ciddi destek alabilirler” diye konuştu.

TKDK Aksaray İl Koordinatörlüğünün şehrimize veyatırımcılarımıza katma değer sağlamak adına ekip halinde başarılı bir grafiksergilediğini belirten İl Başkanı Hüseyin Altınsoy sözlerini şöyle tamamladı:“Bu başarı da mihmandarlık eden TKDK İl Koordinatörümüz Metin Alp Altınsoy vetüm çalışanlarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.