İhtisaslaşma Toplantıları Sürüyor

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ihtisaslaşma kapsamındaortaya toplumsal katma değer oluşturan projelerin çıkması için yeni dönemdeçalışmaların ivmesini daha da arttıracaklarını söyledi.

İhtisaslaşma Toplantıları Sürüyor
05.02.2020 / 10:43 1153

ASÜ’de,farklı bilim dallarından akademisyenlerin çalışma alanlarıyla, spor ve sağlıkkesişen kümesini kapsayan ihtisaslaşma alanı arasında nasıl bir bağkurulabileceğini tespit etmek adına düzenlenen toplantılar devam ediyor. Bukapsamda Tıp Fakültesi akademisyenleriyle bir araya gelen Şahin, düzenlenentoplantıların yeni fikirlerin ortaya çıkması ve bu fikirlerin disiplinler arasıçalışmalarla geliştirilmesine imkân sağladığını söyledi. Fakülte ve bölüm bazlıbu istişarelerin sürdüğünü anımsatan Rektör Şahin, “ASÜ olarak ikinci başvurudöneminde ihtisaslaşan üniversiteler arasındayız ve iyi bir yoldayız. Buradaolabildiğince verimli çalışmalar ortaya koymak durumundayız. Özellikledisiplinler arası çalışmalar büyük önem arz ediyor. Biz de, bu hususta hem iç,hem de dış paydaşlarımızla görüşmelerimize devam ediyoruz” dedi. RektörYardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz de, ihtisaslaşmadaki ilk bir yıllık süreiçerisinde yapılan çalışmaları anlattı. İhtisaslaşma payesinin ASÜ açısındançok değerli olduğunu söyleyen Prof. Deligöz, kurum ve şehir toplantıları,İhtisaslaşma Koordinatörlüğünün kurulması, çalışmaların sistemsel bir zeminüzerine oturtulması, düzenlenen etkinlikler, ortaya çıkan ilk fikirler,başvurular ve destekler gibi konulara dikkat çeken bir konuşma yaptı.İhtisaslaşma Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Lalehan Akyüz ise yapılabilecek projebaşvurularına ilişkin bilgiler verdi.

Yapılankonuşmaların ardından Tıp Fakültesi akademisyenleri, sporla sağlığın kesiştiğinoktada yapılması muhtemel fikirlerini ifade etti. Rektör Şahin ve KoordinatörAkyüz, toplantının istişare bölümünde soruları yanıtladı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.