İl Başkanları Toplantısına Katıldılar

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İl BelediyeBaşkanı Evren Dinçer ve partisinin il kadın ile gençlik kolları başkanlarıylabirlikte 135. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı.

İl Başkanları Toplantısına Katıldılar
01.02.2020 / 17:02 441

30 Ocak Perşembe günü AK Parti Genel Başkan YardımcısıTeşkilat Başkanı Erkan Kandemir başkanlığında gerçekleşen ve ana gündem maddesi7. Olağan Kongre, teşkilat çalışmaları, kongre takvimi ve kongre sürecindekiçalışmalar üzerine değerlendirmelerin olduğu istişare toplantısına katılan Aksarayİl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat BaşkanımızSayın Erkan Kandemir’in riyasetinde; başta 7. Olağan Kongre sürecimiz olmaküzere teşkilat çalışmalarımızı değerlendirdiğimiz tüm 135. İl Başkanlarıtoplantımız hayırlara vesile olsun inşallah” dedi.

31 Ocak Cuma günü ise Cumhurbaşkanı ve AK Parti GenelBaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın yanı sıra Bakanlar, milletvekilleri ve partininüst kademe yöneticilerinin de hazır bulunduğu 135. Genişletilmiş İl Başkanlarıtoplantısına, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Belediye BaşkanıEvren Dinçer, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, Gençlik Kolları Başkanı M.Emin Kılıç ve Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat salondaki yerini aldı.

Toplantıda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, depreme dayanıksız binaların dönüşümü için sadece kira yardımı,kamulaştırma, harç muafiyeti, bina inşaatı gibi işler için 61 milyar lirayayakın bir kaynak kullandıklarını belirterek, “Riskli alan olarak belirlenenyerlerde de hâlihazırda 60 milyar liralık bir kaynakla yatırımlarımız devamediyor. Görüldüğü gibi ülkemizi, depreme hazırlamak için tüm imkânlarımızıseferber ediyoruz. Hani sürekli, 'Deprem vergileri ne oldu?' hep bunu söylüyor,işte o sordukları deprem vergilerinin 2003-2019 yılları arasındaki toplamı,cari fiyatlarla 66 milyar lira, 2019 fiyatlarıyla 147 milyar liradır. Bugünekadar depremlerin ardından yapılan ve depreme hazırlık için yürütülençalışmalarda harcanan kaynak ise bu rakamların yaklaşık beş katıdır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:"Vatandaşlarımızın da artık deprem konusunda çok daha bilinçli bir şekildehareket ettiklerini memnuniyetle görüyoruz. Bu ülkede artık hiç kimsevatandaşlarımızı depreme dayanıksız bina yapmaya veya oralarda yaşamayayönlendiremez. Yatay yapılaşmanın ne kadar önemli olduğunu, maruz kaldığımızher deprem bize bir kez daha ispatlıyor. 81 vilayetimizin tamamında bundansonra hiçbir yeni yerleşim yerine çürük zeminde ne de yüksek katlı olarak inşaedilemeyecektir. Depreme hazırlık kapsamında ülke çapında tespit ettiğimiz 1,5milyon binanın dönüştürülmesi çalışmalarına hız veriyoruz. Görüldüğü gibideprem bizi beklemiyor, öyleyse deprem kapımızı çalmadan hazırlıklarımızı tamamenbir defa yapmamız şarttır” diye konuştu.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.