Kudüs Müslümanların Siyasi Başkentidir

HÜDA PAR Aksaray İl Başkanı Özgür Kalkan, ABD BaşkanıTrump'ın açıkladığı "Yüzyılın Anlaşması"na yönelik bir açıklamayaptı. İşgalci ABD'nin sözde 'barış planı' ile ilgili açıklama yapan Kalkan,karanlık saraylarda yapılan sözde hesapların asla tutmayacağını vurgulayarakkurtuluşun direnişte olduğuna dikkat çekti.

Kudüs Müslümanların Siyasi Başkentidir
29.01.2020 / 17:25 713

Kudüs'ün Müslümanların siyasi başkenti olduğunu söyleyenKalkan, "Filistin Filistinlilerin yurdudur. Bu gerçeği hiçbir güçdeğiştiremez. Karanlık saraylarda yapılan hesaplar asla tutmayacaktır.Kurtuluş; izzetli duruş ve direniştedir." dedi.

İl Başkanı Kalkan, Netenyahu ve Trump yönetimlerininyaşadığı siyasi kriz sebebiyle açıkladıkları bu projenin, Filistin sorununaçözüm vaat ettiğini ancak ekonomik, siyasi ve askeri olarak tamamen işgalrejimine avantaj sağlayacağını söyledi.

Projenin Filistin halkının toprakları üzerindeki meşruhaklarını rüşvetle ellerinden almayı amaçladığını söyleyen Kalkan,"Anlaşmayı kabul eden bazı bölge ülkelerinin işgal rejimine ciddi paralarödemesini öngören plan; direnişi tamamen silahsızlandırmayı,  sonrasındaise etnik ve dini tasfiyeyi tamamlamayı amaçlamaktadır. Kudüs'ün başkent ilanedilişi ve ABD'nin, Golan Tepeleri'nde işgal rejiminin egemenliğini tanıması,önümüzdeki süreçte izlenecek politikaya dair bazı ipuçları vermektedir."dedi.

Kalkan açıklamasını "Anlaşma, Filistin halkı lehinegibi gösterilse de direniş gruplarının da ifade ettiği gibi Filistin halkınıntamamen aleyhine olan bir anlaşmadır. Anlaşmanın kabulü, işgalin meşrulaşmasınasebebiyet verecektir. Bölge ülkeleri ve Müslüman kamuoyunun Filistin meselesineduyarlılığını yitirmemesi, Filistin halkının gasp edilmiş bütün topraklarınıngeri alınacağı bir çözüm planına öncülük etmesi zaruridir." sözleriyletamamladı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.