Ak Parti’nin Kaderi Türkiye’nin De Kaderi

AK Parti’yi Türkiye’nin kaderi olarak değerlendiren Aksarayİl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Kurucu Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın: “ArtıkTürkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sözünün ardından o günden itibarenTürkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmadı” dedi.

Ak Parti’nin Kaderi Türkiye’nin De Kaderi
21.01.2020 / 09:58 873

AK Parti’nin, geleceğe emin adımlarla yürüyen, güçlü vebüyük Türkiye’yi ortaya koyma mücadelesi veren bir parti olduğunu vurgulayan İlBaşkanı Hüseyin Altınsoy, milletin geçmişte kendisine hizmet eden hiçbir lideriunutmadığına işaret ederek, “Nasıl Menderes’in ismi unutulmadıysa, nasılÖzal’ın ismi unutulmadıysa, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi ve onunlaaynı yolda yürüyen dava arkadaşlarının ismi de unutulmayacak” diye konuştu.

Büyük medeniyet hareketinin, milletin çizgisini, milletiniradesini Türkiye’de siyaset sahnesine taşıyan AK Parti’nin bazı özellikleribulunduğunu aktaran Altınsoy, AK Parti’yi Türkiye’nin davasını omuzlamış birparti haline getiren, bütün İslam coğrafyasının, bütün mazlum milletlerindavasını omuzlamış bir parti haline getiren temel özellikleri bulunduğu dilegetirdi.

AK Parti’nin reformcu özelliğinden de bahseden Altınsoy,“Ulaşım, sağlık, eğitim, sosyal yardımlar, savunma, enerji gibi birçok alandamillileşme yolunda köklü reformlar yaptık. Ancak AK Parti’nin en önemli reformuCumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemine geçmiş olmasıdır.”

AK Parti’nin önemli reformlarından birisinin de hak ve özgürlükleralanında yaptığı reformlar olduğunu vurgulayan Altınsoy, Türkiye’de hak veözgürlükler alanında atılan adımların AK Parti’nin en önemli özelliklerindenbiri olduğunu bildirdi.

Millete güvenen bir parti olmasının en önemli özellikleriarasında olduğunu anlatan Altınsoy, “Bu siyaset çizgimizin temel özelliğimillete güvenmektir. Devlet milletin hizmetkarıdır. Devlet nihayetinde birmekanizmadır asıl olan milletin kendisidir. Devletin milleti şekillendirmealışkanlıkları da bizimle birlikte artık mazide kaldı” ifadelerini kullandı.

AK Parti ile milletin kaderinin bütünleştiğini belirten AKParti İl Başkanı Altınsoy, “AK Parti sadece bir bölgenin, bir etnik yapınındeğil, bütün Türkiye’nin partisidir. Her yerde var olan bir partiyiz ve varolmak zorundayız. Türkiye’nin teminatı olan AK Parti aynı zamanda enkucaklayıcı siyasi harekettir.”

Türkiye’de farklı etnik kökenlere sahip vatandaşların birarada aynı medeniyetin çocukları olarak yaşadığına işaret eden Altınsoy,“Türkiye’nin millet varlığı çok geniş bir coğrafyaya yayılmıştır. AK PartiTürkiye’nin yükünü omuzlamış, siyasi bir hareket olarak dünya mazlumların,mağdurların ve kimsesiz çoğunlukların da partisidir. Dünya mazlumlarınınsözcüsü, dünya mazlumlarının öncüsüdür.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.