Resmi İlan

..

Resmi İlan
17.01.2020 / 18:01 643

T.C.

AKSARAY 5. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN

ESAS NO: 2019/312 Esas

KAMULAŞTIRMA İLANI

KAMULAŞTIRILAN TAŞINMAZIN

İli: AKSARAY

İlçesi: MERKEZ

Mah/Köyü: ALAYHANKÖYÜ

Ada/Parsel:-/1779

Yüzölçümü:4.200,00m2

Mevkii: Dölek

Taşınmazların Cinsi: YOL

KAMULAŞTIRMAYI YAPAN

İDARENİN ADI: KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

KAMULAŞTIRMANIN VE BELGELERİN ÖZETİ: Kamulaştırmayı yapandavacı idare, malikleriyle cinsi ve niteliği yukarıda yazılı taşınmazların kamulaştırmabedelinin tespiti ile kamulaştırılan taşınmazların yol olarak tapudan terkini içindavacı idare tarafından mahkememizin 2019/312 Esas sayısında dava açılmıştır.

Tebliği tarihinden itibaren 30 gün içerisinde idari yargıdaiptal veya adli yargıda maddi hatalara karşı düzeltme davası açılabileceği,

Açılacak davalarda husumetin KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’neyönetilebileceği,

30 gün içinde idari yargıda iptal davası açtığınızı ve yürütmeyidurdurma kararı aldığınızı belgelemediğiniz taktirde kamulaştırma işlemi kesinleşecekolup, mahkememizde tespit edilecek bedel üzerinden yukarıda belirtilen maliki olduğunuzparselin belirtilen miktarın irtifak tesisi ve mülkiyet kamulaştırmasının KARAYOLLARIGENEL MÜDÜRLÜĞÜ adına tapuya tescil edilecektir.

Mahkememizce tespit edilecek kamulaştırma bedeli adınıza AksarayVakıfbank Kültürpark Şubesine yatırılacaktır. Konuyu ve taşınmazı malın değerineilişkin tüm savunma ve delillerinizi tebliğ tarihinden itibaren 10 gün içinde mahkememizeyazılı olarak bildirmeniz gerekmektedir.

2942 Sayılı Kamulaştırma Yasasının 10. Maddesinin 4. Bendiuyarınca ilan olunur. 15/01/2020


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.