Yatırımlar Aksaray İçin

Başkanlardan Ak Parti Aksaray Milletvekili CengizAydoğdu’ya Teşekkür

Bir dizi önemli temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gidenAksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray Ticaret ve Sanayi OdasıBaşkanı Cüneyt Göktaş, Aksaray Ticaret Borsası Meclis Başkanı NurettinYapılcan, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fatih Tekin ilk olarakTürkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlunu ziyaret etti.

Yatırımlar Aksaray İçin
09.01.2020 / 18:32 503

TOBB Sosyal tesisler toplantı salonunda Aksaray’dan gelenheyeti ağırlayan Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB)  Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ziyarettenduyduğu memnuniyeti dile getirerek başkanlara teşekkür etti.

TÜRKİYE ODALAR BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB)  BAŞKANI M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU AKSARAY’ADAVET EDİLDİ.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB)  Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ocak ayıiçerisinde Aksaray Ticaret Borsası ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’nınortaklaşa yapacağı programa başkanlar tarafından davet edildi. BaşkanHisarcıklıoğlu programa katılacağının sözünü verdi. Daha sonra çekilen hatırafotoğrafı ile ziyaret son buldu.

AKSARAY – ULUKIŞLA DEMİRYOLU HATTI İÇİN SON NOKTAYAGELİNDİ

Aksaray Demiryolu ‘nun 2018 Yatırım Programınaalınmasının ardından birçok girişimde bulunan Aksaray Ticaret Borsası BaşkanıHamit Özkök ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, DevletDemir Yolları İşletmesi Genel Müdür Yardımcısı Fikret Şinasi Kazancıoğlu veTCDD Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ulaştırma ve AltyapıBakanlığı Demiryolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Bilal Tırnakçı ile biraraya geldi.

Genel Müdür Yardımcıları Fikret Şinasi Kazancıoğlu veBilal Tırnakçı Aksaray – Ulukışla demiryolu hattı hakkında teknik bilgilerverdi.

 Konunun önemine veAksaray’ın coğrafi özelliğine binayen ortak bir açıklama yapan heyet “ÖncelikleAksaray’ımızın yetiştirmiş olduğu değerlerden olan, demiryolu için büyük çabasarf eden, bürokrasiyi etkin bir şekilde kullanan ve demiryolu projesinin bunoktaya gelmesini sağlayan Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu’ya çokteşekkür ediyoruz.  Anadolu’nun ortasındakuzeyi güneye, doğuyu batıya bağlayan kadim bir şehirdir. İpekyolu güzergâhındabulunması, stratejik konumu ve Aksaray’ın teşvik sisteminde 6. bölgede yeralmasından dolayı yatırımcılar için cazibe merkezi haline gelmiştir.Uluslararası bir çok firma şehrimizde üretim yapmaktadır. Fakat sevkiyat velojistik bakımdan sıkıntı çekmektedir. Aksaray Ulukışla demiryolunun faaliyetegeçmesiyle birlikte Aksaray’ımızda üretilen ihraç mallarının Mersin Limanınaekonomik olarak daha cazip fiyat ve koşullarda taşınması Aksaray’da yatırımyapan iş adamlarına büyük bir avantaj sağlayacaktır. Aksaray’ımız böyleceyatırımcılar için hem lojistik, hem de stratejik manada cazibe şehri halinegelecektir” dedi.

TCDD Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu ÜyesiUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı Demiryolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı BilalTırnakçı ise Ulukışla Aksaray Demiryolu hattının projesinin 2018 yılındatamamlandığını ihale aşamasına geldiğini ifade etti.

Tırnakçı Aksaray Konya Antalya hattının projesinin ise2020 yılı haziran ayında tamamlanarak ihaleye çıkacağı bilgisini verdi.

haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı