Çocuklarımızı Kodlama Eğitimiyle Buluşturuyoruz!

Aksaray'da faaliyet gösteren Üçyıldız BilişimTeknolojileri Yazılım ve Eğitim A.Ş yeni yıl dada projelerine hız kesmedendevam ediyor.

Çocuklarımızı Kodlama Eğitimiyle Buluşturuyoruz!
02.01.2020 / 18:26 488

2020 yılına birçok etkinlik ve eğitim programları ileçalışmalarına hız veren Üçyıldız BilişimTeknolojileri Yazılım ve Eğitim A.Şyönetim kurulu başkanı Kadir Üçyıldız, gazetemize yaptığı açıklamada “Şirketbünyemizde faaliyet gösterdiğimiz Özel Üçyıldız Kişisel Gelişim Kursu eğitimfaaliyetlerini 2020 yılında daha da geliştirerek özellikle Aksaraylıçocuklarımızın teknoloji ve doğru yazılım - kodlama eğitimleri alanında dahaçok faydalanmaları ve kendilerini bu alanda geliştirmeleri için bir çok önemlikararlar aldık. Bilgisayar yazılım ve kodlama eğitimlerini küçük yaştaöğreterek bu alanda geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz.

Amacımız teknolojiyi kullanan çocuklar değil; teknolojiyiüreten ve bunları geliştirip ülkemize katkı sağlayan bireyler yetiştirmek. Sonzamanlarda dünya bazında hızla gelişen bilişim ve teknoloji alanında artıkülkemizde  savunma sanayi, sanayiyeodaklı yazılım geliştirme sistemleri ve özellikle çocukların çok sık kullandığıbilgisayar ve tablet uygulamaları konusunda çok ciddi mesafeler kaydetmişbulunuyor. Bizler de Aksaray’da bu alanda özellikle çocuklarımızı gelişenyazılım kodlama ve teknolojiye ayak uydurmaları için kullanan değil üretenbireyler yetiştirmeyi ana hedefimiz olarak belirlemiş bulunmaktayız. Birsüredir devam ettirdiğimiz eğitim programları çerçevesinde inşallah 2 haftasonra bünyemizde eğitim alan çocuklarımız öğrendiklerini ailelerine anlatarak,ailelerin ise  çocukların gösterdiğieğitim doğrultusunda kendi aralarında yarışma düzenleyeceğiz. Bu sayede hemçocuklarımıza özgüven aşılamayı , öğrendiklerini uygulama imkanı sunmayı hem deailelere çocukların öğrendiği eğitimler hakkında bilgi sahibi olmalarınısağlamayı düşünüyoruz. Ayrıca; şirket bünyemizde bilişim teknolojileri veprogramlama mezunu kardeşlerimizi iş hayatına atılmaları için güncel program veyazılım dillerini öğreterek istihdam sağlıyoruz. Bilişim ve yazılım alanındayetişmiş eleman bulmada sıkıntı çeken firmalar ile çözüm ortaklığıprojelerimizi daha da geliştirerek daha kapsamlı istihdam alanı hedefliyoruz.2020 yılında inşallah Üçyıldız Bilişim Teknolojileri Yazılım ve Eğitim A.Şolarak gerek yazılım kodlama gerekse; çocuklara ve gençlere yönelik eğitimbazında bütçemizi artırarak özellikle Aksaray’da bu alanda daha yaygın birfaaliyet göstermeyi hedefledik. Yazılım ve kodlama alanında projeleri olan tümkardeşlerimizi ve çocuklarımızı projelerini hayata geçirme noktasında şirketolarak sonuna kadar desteklemeye hazırız. Ayrıca Aksaray Valiliği , İl MilliEğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarımıza da kodlama -yazılım eğitimialanında   her türlü destek ve katkısağlayacak etkinliklere sonuna kadar açığız .Amacımız Aksaray’da çocuklarımızave gençlerimize eğitimde fırsat eşitliği sağlayıp bu alanda  gelişmelerini sağlamak.” Dedi

Haber Avni Kuru


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.