MÜJDE VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Aralık 2019 tarihinde verdiği dar gelirli vatandaşlara sosyal konut müjdesinin ardından Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) Aksaray’da 2017 yılında yapımına başladı Merkez Zafer Mahallesi’ndeki 807 Konut Projesi kapsamında inşası tamamlanan konutlar da hak sahiplerine 03-31 Ocak 2020’de teslim ediliyor.

MÜJDE VERİLDİ
28.12.2019 / 10:00 1371

 8. Etapta Teslim Duyurusu

 Yapımına 2017 yılında başlanılan ve 2019 yılı içerisinde teslim edilmesi beklenirken, teslimat tarihinin belirsizleşmesi ve bir açıklama yapılmaması nedeniyle 807 hak sahibinin merakla beklediği projede mutlu son yaklaşıyor. Konutlarını ne zaman teslim alacakları hakkında defalarca TOKİ’ye müracaat eden hak sahipleri net bir cevap alamadığı için merakla beklerken, TOKİ sonunda bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dar gelirli vatandaşlara sosyal konut müjdesinin ardından TOKİ Genel Başkanlığı da Aksaray’daki 807 hak sahibine projede teslimlerin başlayacağı tarihi müjdeledi. TOKİ’den yapılan açıklamaya göre 807 hak sahibi, 2020 yılının ilk ayından itibaren yeni yuvalarına kavuşacak. Hak sahiplerinin yeni evlerine taşınmadan önce TOKİ’nin belirlediği beyannamedeki şartları yerlerine getirmesi gerektiği bildirildi.

İşte İstenilen Evraklar

TOKİ’den yapılan açıklamada istenen evraklar ise şöyle belirlendi: “Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen ‘Konut Teslim Programı’ çerçevesinde projenin müşavir firması olan Prokon Müh. Müş. A.Ş. aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Konut teslimleri Toplu Konut Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkânları ile şantiyeye ulaşacaklardır.

Konut teslim işlemlerine saat 09:00’ da başlanacaktır. 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Aksaray Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir.Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinde önce Banka şubesine başvuracaktır. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir. Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı)

Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin konut alıcısında bulunan nüshası,

Konut vekâleten teslim alınacak ise vekâletnamenin aslı ve fotokopisi, KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından ‘Konut Teslim Tutanağı’ ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan ‘Konut Tespit Föyü’ imzalatılacaktır.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.