Şehrin Potansiyeline Katkı Sunuyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. YusufŞahin, şehrin tarım ve hayvancılık potansiyeline uygun nitelikte çalışmalarüretmeye gayret ettiklerini, bu konuda Veteriner Fakültesi’nin son dereceönemli faaliyetler gerçekleştirdiğini söyledi. 

Şehrin Potansiyeline Katkı Sunuyor
14.12.2019 / 18:33 566

Şahin, ASÜ Veteriner Fakültesi mensuplarıyla sabahkahvaltısında bir araya geldi ve düzenlenen Akademik Kurul Toplantısınakatıldı. Kampüste son dört yıl içerisinde yapılan çalışmalara dikkat çeken veilk dönemin genel itibariyle fiziki gelişime ayrıldığını kaydeden ASÜ Rektörü,ikinci dönemde enerjinin çoğunlukla kültür, sanat, spor, proje odaklıçalışmalara harcanacağını vurguladı. Tüm işleri büyük bir titizlik içerisindeyapmaya çalıştıklarını ve olabildiğince fazla iş üretmek amacında olduklarınadikkat çeken Prof. Şahin, “Veteriner Fakültemiz için de önem arz eden pek çokçalışmayı hayata geçirdik. Yeni binanın eğitim-öğretime geçmesi, akademikkadronun geliştirilmesi, laboratuvar imkânları… Tüm bu alanlarda oldukça iyibir noktaya geldik. Embriyo Transfer Merkezi, Deney Hayvanları Merkezi veHayvan Hastanesi konularında da hızlı şekilde ilerliyoruz. Bu alanlara dairyapılan her çalışmanın toplumsal katkısı var. Şehrimizin potansiyelini degeliştirmeye çalışıyoruz. Hepimiz aynı gemideyiz. Burada ortaya çıkan herbaşarı, bir biçimde hepimizi olumlu etkiliyor. Amacımız, bu ruhlaüniversitemizi geliştirmek ve başarılara yenisi eklemektir” dedi. Toplantıda,Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz da kısa bir konuşmayaptı ve Fakültenin son durumu hakkında bilgiler verdi. Anlamlı bir derinlikoluşturmak için gayret gösterdiklerini kaydeden Darılmaz, planlanan projeleride anlattı.

Toplantı sonunda ASÜ Rektörü, akademisyenleridinledi ve görüş ve önerilerini aldı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.