Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor…

Çocukların sosyo-kültürel gelişimlerine katkı sağlamakamacıyla hazırlanan proje düzenlenen 1. Geleneksel Sinema Günleri ile başarılıbir şeklide devam ediyor.  

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor…
14.12.2019 / 18:03 439

İlçeye bağlı, köy, belde ve merkez okullarınınöğrencileri, Şehit Abdullah Satılmış Ortaokulu tarafından hazırlanan projekapsamında oluşturulan sinema salonunda belirlenen günlerde film ve çeşitligösterileri izleyebilecek.

Şehit Abdullah Satılmış Ortaokulu proje ekibi tarafındanhazırlanan "Okulumuz Hayallerine AHİKA ile Kavuşuyor." Projesi2017 yılında AHİKA tarafından desteklenmeye değer bulunmuş okula bir sinemasalonu ve zekâ oyunları sınıfı kazandırılmıştı. 

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında tamamlanan projeninsürdürülebilirliğinin sağlanması için çalışmalara başlayan okul yönetimi veöğretmenleri düzenledikleri sinema günleri etkinliği ile önemli bir adım dahaattı.

Öğrencilerin okul algılarında farkındalık oluşturulması, eğitim- öğretimin kalitesini artırma amacını da içerisinde barındıran proje kapsamındasinema salonunun etkin şekilde kullanılması için 1. Sinema Günleri etkinliğidüzenlenen ilk gün programı ile başlatıldı.

Şehit Abdullah Satılmış Ortaokulu tarafından yürütülen“Okulumuz hayallerine Ahika ile kavuşuyor.” Projesi kapsamında öğrenciler içindüzenlenen sinema etkinliğine İlçe Kaymakamı Elif Nur Saçal, İlçe Emniyet AmiriKomiser yardımcısı Eray Yağcı, İlçe Jandarma Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş FatihYerlikaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Songür, davetliler ve öğrencilerkatıldı.

İlçe Kaymakamı Elif Nur Saçal proje ve etkinlik hakkındaokul idarecilerinden bilgi aldı. Açılış kurdelasının kesilmesinin ardındanbölgenin sosyo - kültürel gelişmişlik düzeyine katkı sağlamasının amaçlandığı‘Sinema Günleri” etkinliği film gösterimi ile devam etti.

Hazırlanan etkinlik kapsamında İlçe merkez, köy ve beldeokulları öğrencileri belirlenen gün ve saatlerde sinema salonunda gösterimesunulan filmleri izleyebilecekler.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.