Dar Gelirlilere Konut Müjdesi

Aksaray Belediye BaşkanıEvren Dinçer’in girişimleriyle Aksaray Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde dargelirli ailelere yönelik konut projesi hayata geçiyor. Aksaray genelindeyapılacak 950 konut için başvurular 16 Aralık 2019 tarihinde başlayacak.Müracaatlardan sonra belirlenecek hak sahipleri kira öder gibi konut sahibiolacak.

Dar Gelirlilere Konut Müjdesi
13.12.2019 / 18:33 439

Belediye Başkanı EvrenDinçer’in seçim vaatleri arasında yer alan Dar Gelirli Ailelere Konut projesiAksaray’da hayata geçiyor. Yaklaşık 6 aylık süreci kapsayan konut projesinin önhazırlık çalışması tamamlandı. TOKİ tarafından Aksaray geneline 950 konutyapılacak.

Konutların yapılacağı sahadayer alacak sosyal donatılar ve alt yapısı ile ilgili yaklaşık 6 aylık titiz birçalışma yürüttüklerini açıklayan Başkan Dinçer, “TOKİ ile yaptığımızgörüşmelerde konut sahası olarak belirlediğimiz İstiklal Mahallemizde hazinenindağınık parsellerini bir araya getirerek 156 Bin metrekarelik bir alanı buprojeye tahsis ettik. Belediyemizce imar planı ve 18. Madde uygulamalarıtamamlandı. Konutlar 2+1 ve 3+1 tipinde mahalle kültürü ve dokusuna uygunolarak inşa edilecek. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın yatay mimari söyleminden yolaçıkarak konut planları, zemin artı 4 katı geçmeyecek şeklinde hazırlandı” dedi.

Seçim öncesinde dar gelirleriailelere yönelik konut projesi sözünü verdiğini hatırlatan Başkan Dinçer,açıklamasının devamında; “Belediyemiz ve TOKİ iş birliğinde düşük maliyetle dargelirli vatandaşlarımızı konut sahibi yapacak çok önemli bir projeyi dahaşehrimizde hayata geçiriyoruz. TOKİ tarafından şehrimize 950 konut yapılacağımüjdesini paylaşmak istiyorum. Bu projeden faydalanacak hak sahipleri 20 yılgibi bir süre zarfında kira öder gibi ev sahibi olacak. Bizler bundan sonra buprojenin takibini yaparak en kısa süre de hayata geçmesi için elimizden geleniyapacağız. Sosyal Konut Projemizin şehrimize şimdiden hayırlı uğurlu olmasınıdiliyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı EvrenDinçer, konut müjdesine bir yenisini daha ekledi. Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan’ın 2019 yılının ilk aylarında açıkladığı 50 bin sosyal konut projesiiçeresinde yer alan Aksaray Belediyesi-Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği-TOKİişbirliğinde yapılacak 300 konutluk farklı bir proje ile ilgili çalışmaların datamamlandığını söyledi. Esnafları ilgilendiren bu projenin ön taksitödemelerinin TOKİ tarafından alındığını ifade eden Başkan Dinçer, bu proje ileilgili yakın bir zamanda yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini duyurdu.

TOKİ’nin Aksaray’da başlatacağıSosyal Konut Projesinin başvuruları bankalar aracılığı ile 16 Aralık 2019 - 15Ocak 2020 tarihleri arasında alınacak.

SOSYAL KONUTLAR İÇİN BAŞVURUŞARTLARI

T.C. vatandaşı olması

Projenin bulunduğu il/ilçesınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veyaprojenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması (3+1 konut tipi hariç)

TOKİ’den konut satın almamışolması

Kendisi, eşi ve velayetialtındaki çocukları üzerine kayıtlı bağımsız konutların bulunmaması

Aylık hane halkı gelirinin,en fazla net 5.500 TL

Bir hane halkı adına, yanikişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adetbaşvuru yapılabilecektir.

Başvuruda bulunanların 25yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.