Her Zaman Yanınızdayız

3 Aralık dünya engelliler günü dolayısıyla AksarayİŞKUR il müdürü Mahmut Akkuş, aile çalışma ve sosyal hizmetler il müdürüİsrafil Aktürk, Aksaray engelliler derneği başkanı Bekir Kaya, Aksaray engellianneleri derneği başkanı Gülay Öztürk, Gönül dostları derneği başkanı ŞükranGevenç, Beyaz ay derneği başkanı Gül Karakoyun, Aksaray otizm dayanışma derneği başkanı NerimanGün, işitme engelliler derneği temsilcisi Yakup Amaç’tan oluşan heyet belediyebaşkanı Evren Dinçer’i ziyaret etti. 

Her Zaman Yanınızdayız
03.12.2019 / 09:49 951

Başkan Evren Dinçer, yaptığı açıklamada öncelikletüm engellilerin gününü kutlayarak sözlerine şöyle devem etti “ Belediye olarakbizde sosyal belediyecilik anlayışı gereği içimizden bizden birileri olan engellilerimizinher zaman yanındayız. Bu bağlamda hem istihdamlarına katkı sağlamak içingerekli çalışmaları sürdürüyoruz. Diğer taraftan sosyal hayatta karşılaştığımızzorluklar ve hayatı kolaylaştırmak adına neler yapabiliriz bunun mücadelesiiçerisindeyiz. Engellilerimize yönelik yapacağımız çalışmalar seçim öncesindekivaatlerimiz içerisinde de yer alıyordu. Gelişen süreç içerisinde ortaya çıkanihtiyaçlar ve daha güzel ne yapabiliriz bunun da arayışı içerisindeyiz. Hem benhem çalışma arkadaşlarım çevre illerde, Türkiye’deki ve dünyadaki uygulamalarıyakından takip ediyorlar. Bizlerde de bunu şehrimizde uygulamak adına çalışmaiçerisindeyiz. İnşallah umut ediyoruz yakın zamanda bu konuyla ilgili dahasomut çalışmalarımız ve hizmetlerimiz ortaya çıkacak. Bunu vatandaşlarımızlapaylaşacağız. Bu vesileyle 3 Aralık dünya engelliler günü ’nü kutluyorum.”

İŞKUR Müdürü Mahmut Akkuş ise yaptığı açıklamada “Sizleri ziyaret sebebimiz öncelikle 3 Aralık dünya engelliler günü münasebetiyle,kamu STK işbirliği açısından da İŞKUR müdürlüğü olarak Aile ve çalışma sosyal hizmetleril müdürlüğü olarak ve yine engelli derneklerimiz, engelli platformlarımızladayanışma içerisinde en fazla engelli istihdam eden kurumlarımızı ziyaretediyoruz. Bu manada da belediyemizin hem engellilerimizin çalışmalarına, meslekedindirme kurslarına, diğer sosyal kültürel yönden gelişimlerine yönelik olarakyaptıkları çalışmalar nedeniyle teşekkür etmek, hem de istihdam boyutu ile enfazla engelli istihdamı gerçekleştirmesi nedeniyle Teşekkür etmek için gelmişbulunuyoruz. Bir kez daha hem derneklerimiz adına hem de bakanlığımızınmüdürleri olarak sizlere teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.   

İŞKUR il müdürü Mahmut Akkuş, 3 Aralık dünyaengelliler günü dolayısıyla gerçekleştirdikleri ziyarette Aksaray’da en çokengelli istihdamı gerçekleştiren kurum unvanını elde eden Aksaray belediyesiadına belediye başkanı Evren Dinçer’e teşekkür plaketi takdim etti.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.