Derslerin Dışında Da Bir Hayatınız Olsun

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. YusufŞahin, derslerdeki başarının bir öğrenci için doğal olarak önemli olduğunu,ancak üniversite döneminin hayata dair diğer faaliyet alanlarında da gelişmekanlamına geldiğini söyledi. 

Derslerin Dışında Da Bir Hayatınız Olsun
30.11.2019 / 18:06 526

Şahin, geleneksel hale gelen öğrenci buluşmalarında,sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere katılımların önemine dikkatçekti. Kampüste bu alanlara dair çok iş yapmak istediklerini ve buradameselenin bir boyutunun öğrencilerle alakalı olduğunu kaydeden ASÜ Rektörü,“Öğrencilerimiz elbette kendi akademik alanlarındaki eğitimleri almak vederslerinde başarılı olmak durumundalar. Ama bu dönem sizler için sadecederslerden ibaret bir dönem olmasın. Hiçbir etkinliğe katılmadan, sosyalsorumluluk projeleri içerisinde yer almadan, kültürel, sanatsal, sportiffaaliyetlere katkı sunmadan üniversite dönemini tamamlamak eksiklik olur.Hayata dair özellikli işler içerisinde yer almaya özen gösterin. Müzikenstrümanı çalın, bir spor branşıyla ilgilenin, tiyatro yapın… Yani derslerindışında da bir hayatınız mutlaka olsun. Biz, kampüste bu konuya dair yapılançalışmaları destekliyoruz” dedi. Düzenledikleri istişare toplantılarına dikkatçeken, ASÜ çalışanlarının yanı sıra öğrenciler ve öğrenci aileleriyle debelirli bir program dâhilinde görüştüklerini ifade eden Şahin, şöyle devametti: “Öğrenciler, Üniversitenin varlık sebebidir. Biz de öğrencilerimizle,Senato Salonu’nda, geleneksel olarak düzenlediğimiz ikindi çaylarındabuluşuyor, birbirimizi dinliyor, meseleleri ortak akılla çözmeye çalışıyoruz.Senatolar, üniversitelerin meclisleridir. Burada eğitim-öğretim başta olmaküzere, farklı hususlara dair kararlar alınmaktadır. Yarın, buralardaöğrencilerimiz olacaklar ve onlar ülkemiz ve milletimiz için çalışacaklar. BuluşmalardaSenato Salonu’nu seçmemizin böyle bir sembolik değeri var” dedi.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Engin Deligöz veProf. Dr. İbrahim Bakırtaş’ın da katıldığı toplantıda öğrenciler, sorunlarınıanlattı ve önerilerini sıraladı.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.