5 Bin Fidan Toprakla Buluştu

24 Kasım öğretmenler günü nedeni ile Aksaray BelediyeBaşkanı Evren Dinçer  24 KasımÖğretmenler gününe özel Aksaray’da görev yapan 5 bin öğretmen adına   5 binfidanı toprakla buluşturdu. Kireçlik mevkii  Öğretmenler Hatıra Ormanı  oluşturuldu.

5 Bin Fidan Toprakla Buluştu
25.11.2019 / 09:59 9119

Aksaray Belediyesi ilimizde görev yapan  beşbin öğretmen adına  beş bin fidanı toprakla buluşturdu.  Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’a 24 Kasım Öğretmenler günü anısına Aksaray BelediyesiÖğretmenler Hatıra Ormanına dikilen fidanlar için sertifika ve 24 kasım öğretmenler gününü kutlayan bir mektup verdi.

Fidan  dikmeetkinliğinde açıklama yapan  AksarayBelediye başkanı Evren Dinçer; Bugün 24 Kasım öğretmenler gününe itafen  ağaç dikme programı gerçekleştiriyoruz.Öğretmenler günü dolayısıyla başlatmış olduğumuz ağaçlandırma seferberliğindebugün 5 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Ben buradan tekrarenöğretmenlerimizin ve  milli eğitimcamiamızın öğretmenler gününü kutluyorum. Aksaray’ımız bu ağaçlandırmaseferberliğine tekraren katkıda bulunmuş oldu. Bundan sonraki yıllarda dainşallah  bunu artıracak bir şekildedevam edeceğiz diye konuştu.

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal; Bende 24Kasım öğretmenler günümüzün kutlu olmasını diliyorum. Tüm öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Böyle anlamlı bir günde bizi ağaçlarla fidanlarla  buluşturduğu için  Aksaray belediye başkanımız Evren Dinçer’ eteşekkür ediyorum.

Bugün 5bin öğretmenimiz adına 5bin tane fidan dikilecektabi çocuklarımız bir yandan büyürken bir yandan da  fidanlarımız büyüyecek. Tüm öğretmenlerimizinben bu süreçte bir günde hatırlanmasından dolayı  tüm sivil toplum kuruluşlarımıza, belediyebaşkanımıza sizlere teşekkür ediyorum dedi.

Programa katılan Hasandağ ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri;  bu işin başlangıcını yapan Cumhurbaşkanımızateşekkür ediyoruz. Kendilerinin hem ilimizi hem ülkemizi yeşillendirmek adınabaşlatmış oldukları projeden dolayı mutluyuz teşekkür ediyoruz. Çevremiziyeşillendirmeye geldik  ağaçlarımızıdikeceğiz inşallah Aksaray’ımızı daha güzelleştireceğiz diye ifadelerdebulundular.

Daha sonra Hasandağı ortaokulu öğrencileri veöğretmenleri     fidan dikine geçildi.Fidan dikimin ardından öğrencilere ve katılımcılara Aksaray belediyesi tarafındançorba, meyve suyu ikramı yapıldı.

Ağaçlandırma etkinliğine Aksaray belediye başkanı EvrenDinçer, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, öğretmenler ve STKbaşkanları katıldı.

Haber Yaşar Karatay  


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.