Kaşlı Öğretmenler Gününü Kutladı

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan KAŞLI  24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyleyaptığı açıklamada;

Kaşlı Öğretmenler Gününü Kutladı
22.11.2019 / 10:44 1124

“Öğretmen; öğrenenle öğretileni buluşturan, öğrenenleöğretilmesi gerekeni kavuşturan bir akıl, görgü ve sorumluluk sahibi kişidir.Öğretmensiz bir toplum ruhen, fikren, ahlaken ve vicdanen fakir düşecek, geridekalacak, bu yüzden canlılık emarelerini kaybedecektir. Gazi Mustafa KemalAtatürk'ün şu veciz sözü sanıyorum tüm hakikati gözler önüne sermektedir: AzizAtatürk diyor ki; ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Sahtekurtarıcıların hâkim olduğu, dogmaların sözünün geçtiği, ilmin ve irfanındışlandığı bir millet hayatından istikrar beklemek, denge ve düzen ummak boşunabir heves, boş bir gayrettir.

Öğretmenler Günü'nü kutladığımız bugünde irfanpınarlarımız olan öğretmenlerimizi minnettarlıkla hatırlıyoruz. Bildiğinizüzere, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Talimatnamesi yayımlanmıştır.Bu suretle yurdumuzun her tarafında Millet Mektepleri açılarak yeni harflerleokuma yazma seferberliği başlatılmış ve eğitimde yeni bir milat ilanedilmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk buseferberliğe “Millet Mektepleri Başöğretmeni” unvanıyla katılmış, eğitim veöğretim alanında bir meşale yakmıştır. Millet Mektepleri'nin açılışı veAtatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü 1981 yılından beride Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdabulunan öğretmenlerimiz başta olmak üzere, yurdumun her köşesinde azim vesabırla görev yapan saygıdeğer öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü tebrikediyorum. Ebediyete intikal edenlerle beraber terör saldırılarında hayatlarınıkaybeden şehit öğretmenlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Görevleriniyapmış olmanın huzuruyla emeklilik günlerini geçiren öğretmenlerimizehürmetlerimle birlikte uzun bir ömür temenni ediyorum. Hayatta olsun olmasınCumhuriyetimizin fedakar öğretmenleri her zaman kalbimizde yaşayacak, anılarıyüreklerimizde tütecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; fedakarca görev yapan eğitimçalışanlarımıza güvenli ve sağlıklı çalışma koşullarının bir an öncesağlanarak, yapılan sözlü ve fiili şiddetin son bulması dileğiyle tümöğretmenlerimizi bir kez daha saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.” Dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.