Kıymetli Dostuma Taktirlerimi Sunuyorum

4 Yılda 12 Dev Proje Hayat Buldu

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr.Mustafa Şentop, Kıymetli dostum Prof. Dr. Yusuf Şahine yaptığı çalışmalardandolayı taktirlerimi sunuyorum dedi.

Kıymetli Dostuma Taktirlerimi Sunuyorum
21.11.2019 / 18:26 751

12 dev projesinin toplu açılış töreni yapılarak kurdelesikesilerek 2015-2019  yılları arasında 4yılda 12 dev proje hayata geçirildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)  Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop   AksarayÜniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahine büyük övgü ve taktirde bulundu..

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr.Mustafa Şentop, Aksaray Üniversitesinin 12 dev projesinin toplu açılış törenin  açılış kurdelesini kesmek  için Aksaray’a geldi. Açılış öncesi TürkiyeBüyük Millet Meclisi  başkanı Prof. Dr.Mustafa Şentop Aksaray Üniversitesi konferans salonunda yaptığı konuşmada Prof.Dr. Yusuf Şahine yaptığı çalışmalardan dolayı taktir ederek  Rektörümüz kıymetli dostum Prof. Dr. YusufŞahin’e üniversitemize kazandırdığı eserlerden dolayı ayrıca taktirlerimisunuyorum dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)  başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop Tümalanlarda ihtisaslaşma yolunda ilerleyen Aksaray Üniversitesinin (ASÜ)2015-2019 yılları arasında tamamlanan 12 dev eserin açılışı gerçekleştirdi. ASÜkonferans salonunda gerçekleştirilen toplu açılış törenine TBMM Başkanı Prof.Dr. Mustafa Şentop katıldı. Programda bir konuşma yapan TBMM Başkanı Şentopüniversite ve eğitimin önemine değinerek, “Medeniyet, toplumların gelişmişlikseviyesini göstermektedir. Bir toplumun medeniyet seviyesi, eğitim imkanlarınıneriştiği, sağlık hizmetlerinin yaygınlaştığı, ahlak ve adalet değerlerininyaşatılmasıyla orantılıdır. Medeniyet seviyemiz aynı zamanda dünya milletleriarasındaki yerimizi ve itibarımızı da belirtmektedir. Bu manada eğitim bizimhem davamız, hem de yaramızdır. Devlet bir yere kadar durabilir ondan sonrahocalarımızın gayretine ve çabasına bir tür sevdasına bağlıdır. Aksarayşehrimiz geçmişinde bir başkent olan bir şehirdir. Başkentlerin kaderi başkentolduklarını unutmamaktır. Bir defa başkent olan bir şehrin hafızasında o hisdaima muhafaza edilir. Aksaray ülkemizin güney illerimize giden bütün araçlarıngeçiş noktasıdır. Yıllar önce bu güzergâhtan geçenler sadece çorak topraklargörürler idi. Bugün o topraklar büyük bir eğitim külliyesine dönüşmüştür.Açılışını yapacağımız eserler 33 yılın birikimini yansıtıyor aslında bu vesileile Aksaray Üniversitemizin bugüne kadar gelmesinde emeği geçen hocalarımızaşükranlarımı sunuyorum. Rektörümüz kıymetli dostum Prof. Dr. Yusuf Şahin’e deüniversitemize kazandırdığı eserlerden dolayı ayrıca taktirlerimisunuyorum.  Değerli kardeşlerim medeniyettoplumların gelişme seviyesini göstermektedir. Bir toplumun medeniyet seviyesieğitim imkanlarının geliştiği, sağlık hizmetlerinin yaygınlığı, ahlak ve adaletdeğerlerinin yaşatılması ile doğru orantılıdır. Medeniyet seviyemiz  aynı zamanda  dünya milletleri  arasındaki  yerimizi de itibarımızı da  belirtmektedir. Bu manada eğitim hem davamızhem yaramızdır. Üniversiteler bu bağlamda bizim kalelerimizdir dedi.

Haber Yaşar Karatay 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.