Eğitime 19 Milyon Tl Ödenek

Aksaray’da 2020 yılının bütçe görüşmelerini sürdüren İlGenel Meclisi, 75 milyon TL’lik bütçesinden 19 milyon TL’yi eğitimeayırdı.   

Eğitime 19 Milyon Tl Ödenek
21.11.2019 / 18:11 616

Aksaray İl Genel Meclisi 2020 yılının bütçe görüşmelerisürüyor. İl Genel Meclisi toplantı salonunda İl Genel Meclis Başkanı MehmetMuammer Tüzün Başkanlığında gerçekleştirildi. Eğitime yapılacak ödenek hakkındabilgiler alınmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ın da katıldığıtoplantıda, Aksaray genelinde bulunan okulların eksik ve giderleri masayayatırıldı. Merkez ve ilçe meclis üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda hermeclis üyesi bölgesindeki okulların eksik ve ihtiyaçlarını dile getirirken,yapılan değerlendirme toplantısında İl Genel Meclis bütçesinden 19 milyonTL’nin eğiteme ayrılmasına oy birliğiyle karar verildi. Milli Eğitim MüdürüHacı Ömer Kartal bütçenin yeterli olduğunu ve bu bütçe ile tüm okullarınihtiyaçlarının karşılanabileceğini söyledi.

  Fen liselerinerobotik kodlama projesi için 300 Bin TL

  Konuyla ilgilibilgi veren İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Muammer Tüzün ise, eğitime çok iyibir rakam ayırdıklarını belirterek, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bütçesinigörüştük. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bütçesini görüşürken bir önceki yılbütçemizin yüzde 20’si kadar bütçemizden bir kanuni pay alıyoruz. O da bu yılatekabül eden rakam 19 Milyon civarında. Sayın müdürümüzün 2019 yılında yapmışolduğu çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Sonra da meclis üyelerimizdenbölgelerinde ve şehir merkezinde okullarımızın ihtiyaçları ve bakım onarım gibikonularda bilgiler aldık. Sayın müdürümüzle de bunları değerlendirdik.Rakamımızın 6 milyon 700 bin lirasını bakım onarım giderlerine, 12 milyonlirasını da önümüzdeki yıl yapmayı düşündüğümüz ya da şu anda yapımı devam edenokullarımızla ilgili para olarak ayırmış olduk. Fen liselerimiz Aksaray'ımızımedarıiftiharları, vitrinleri. Burada robotik kodlamaların olmadığını gördük.Onunla ilgili de bir proje başlattık ve 300 bin lira da tahsisli olarak orayarakam ayırdık. Bizim bütçemiz totalde 75 milyon lira. 19 Milyon lirayı da millieğitime ayırmış olduk” dedi.

İHA 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.