Büyük Güç Kaynağımız, Milletimizin Desteğidir

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy,Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındadüzenlenen AK Parti 133. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı.

Büyük Güç Kaynağımız, Milletimizin Desteğidir
21.11.2019 / 18:03 391

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep TayipErdoğan’ın katılımları ile 132. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına AKParti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İl Genel Meclis Başkanı M. MehmetTüzün, Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik, AK Parti Kadın Kolları BaşkanıFerhan Polat ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç katıldı.

İl Başkanı Altınsoy, 19 Kasım Salı günü, Genel MerkezTeşkilat Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç başkanlığında, il koordinatörleri vebölge il başkanları, ardından Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir başkanlığındagerçekleşen ve ana gündem maddesi teşkilat çalışmaları, kongre takvimi vekongre sürecindeki çalışmalar üzerine değerlendirmelerin olduğu istişaretoplantısına katıldı.

AK Parti Aksaray teşkilatı 20 Kasım Perşembe iseCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla AKParti Genel Merkezinde gerçekleştirilen AK Parti 133. Genişletilmiş İlBaşkanları toplantısında hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada,“Türkiye’ye diz çöktürmeyi planlayanlar, ülkemizin elde ettiği kazanımlarkarşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Ülkemize ve milletimize husumetbesleyenleri şaşırtmak bizim için en büyük şereftir. Yürüttüğümüz mücadelede enbüyük güç ve moral kaynağımız, milletimizin desteğidir” dedi.

Türkiye’nin güvenlikten ekonomiye kadar pek çok cephedeaynı anda beka mücadelesi verdiği bir dönemden geçtiğini belirten CumhurbaşkanıErdoğan, “Bizim, dışarıdan gelen tehditlerin üstesinden gelme konusunda enküçük bir sıkıntımız yoktur. İster sahada, ister masada olsun, ülkemizin vemilletimizin geleceği için tehdit teşkil eden her türlü hamleyi bertarafediyoruz.  Teröristleri öne sürüyorlar,ezip geçiyoruz.  Sınırlarımızı tacizediyorlar, tehditlerin kaynağına iniyoruz. Ekonomimize saldırıyorlar, kısa sürede toparlanıp yolumuza devamediyoruz. Dışarıda bizi köşeye kıstırmaya çalışıyorlar, dostluklarımızıtazeleyerek bunu da boşa çıkartıyoruz” dedi.

Son birkaç yılda Suriye’de, Irak’ta, Doğu Akdeniz’de,sığınmacı meselesinde ve diğer pek çok konuda elde edilen sonuçların, başlıbaşına bir başarı hikâyesi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Busorunlar üzerinden Türkiye’ye diz çöktürmeyi planlayanlar, ülkemizin eldeettiği kazanımlar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Ülkemize vemilletimize husumet besleyenleri şaşırtmak bizim için en büyük şereftir.  Yürüttüğümüz mücadelede en büyük güç ve moralkaynağımız, milletimizin desteğidir. Yurt içinde ve yurt dışında, gittiğimizher yerde karşılaştığımız samimi sevgi seli, bunun en büyük ispatıdır” şeklindekonuştu.

Küresel ve bölgesel düzeyde Türkiye’nin haklarınısavunmakta, ekonomi ve demokrasiyi geliştirmekte kararlı olduklarını belirtenCumhurbaşkanı Erdoğan, “Demokrasiyi, ekonomiyi, güvenliği, altyapıyı hepbirlikte ne kadar ileriye taşıyabilirsek, ülkemizin geleceğini o dereceaydınlık hâle getirebiliriz. Bunun için 2023 hedeflerimize sıkı sıkıya sahipçıkıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Türkiye’ningeleceğinin de partisi olduğunu ifade ederek, “Sizler partimizi ne kadar iyitemsil eder, milletimizle olan bağını ne kadar güçlendirirseniz ülkemiz dehedeflerine o kadar hızlı ve kararlı bir şekilde yürüyebilir. Bu konuda bensizlere güveniyorum” sözlerine yer verdi

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.