İmkânlarımızı En Verimli Şekilde Değerlendirme Gayretindeyiz

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. YusufŞahin, Üniversitenin en yeni fakültelerinden olan Mimarlık ve TasarımFakültesi’nde öğrenci sayısının giderek arttığını, imkânlar ölçüsünde büyümeyekatkı sunmaya çalıştıklarını söyledi. rimizi düzenli olarak, Önder Genel Merkezimizin “KardeşimDedim„ Gençlik Kamplarına gönderiyoruz.

İmkânlarımızı En Verimli Şekilde Değerlendirme Gayretindeyiz
21.11.2019 / 18:00 382

Rektör Şahin, ikincisi bu yıl düzenlenen Mimarlıkve Tasarım Fakültesi Akademik Kurul Toplantısına katıldı. Fakültenin,-başlanılan noktayla kıyaslandığında- bugün daha iyi bir yerde olduğunuvurgulayan Şahin, öğrenci sayısının arttığını, akademik kadroyu daha dagüçlendirmek için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Fiziki manada kampüsteönemli bir problemin kalmadığını, eksikleri de tamamlamak için çalıştıklarınıifade eden ASÜ Rektörü, “Sınıflar, derslikler, amfiler, çalışma ofisleri…Kampüsümüzdeki yapıların ne özelliklere sahip olduğu, nasıl değerlendirdiği,verimliliği gibi tüm bilgiler, artık ilgili bir sistemde görülebiliyor. Biz detüm birimlerimizi mevcut yapılar içerisinde ve olabilecek en verimli şekildekonumlandırmaya çalışıyoruz. Elbette her yeni fakültenin bir takım eksikleriolur. Biz, eksikleri olabildiğince hızlı şekilde çözmeye çalışıyor ve bu konudasamimi şekilde gayret gösteriyoruz” dedi.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Güney’inçalışmalara ilişkin bilgiler aktarmasının ardından Rektör Şahin, sorularıyanıtladı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.