Destek Ofisi Kuruldu

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasının, Türkiye Odalar veBorsalar Birliği ile Ticaret Bakanlığı arasında imzaladığı protokol kapsamındaoda hizmet binası içerisinde ihracatçı destek ofisi kuruldu. 

Destek Ofisi Kuruldu
19.11.2019 / 18:21 1472

Ticaret Bakanlığının 100 Günlük eylem planı kapsamındayer alan Ticaret ve Sanayi Odaları bünyesinde ihracat destek ofisi kurulmasıeylemini yer alması neticesinde harekete geçen Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası,TOBB ile imzaladığı protokol kapsamında oda hizmet binası içerisinde ihracatdestek ofisinin hazırlıklarını tamamladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan ATSO Yönetim KuruluBaşkanı Cüneyt GÖKTAŞ, yaptığı açıklama da “13 Kasım 2018’de Türkiye Odalar veBorsalar Birliğinde Ticaret Bakanımız Ruhsar PEKCAN ile TOBB Başkanımız M. RifatHİSARCIKLIOĞLU tarafından imzalanan protokol kapsamında Odalarda ihracat destekofislerinin kurulması planlanmıştır. İhracat Destek Ofislerinin kurularakmevcut ihracatçıların bilgilendirilmesi ve ihracatın artırılması amaçlanmakta olupayrıca yeni ihracatçılarında ortaya çıkarılması planlanmaktadır.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizlerde ihracatdestek ofisinin kurulması noktası TOBB ile bir protokol imzalamış bulunuyoruz. İmzaladığımızprotokolün amacı Odamızın ihracatçı sayısının artırılabilmesi ve mevcutihracatçıların bilgilendirilmesini teminen sürekli ve düzenli iletişime dayalıbir bilgilendirme hizmetinin sunulduğu İhracat Destek Ofisinin kurulmasıdır.

Türkiye’nin stratejik olarak merkezi konumunda bulunan veher geçen gün sanayisi ile ön plana çıkmaya başlayan şehrimizde böyle birofisin kurulması üyelerimize büyük katkı sağlayacaktır. Bu anlamdahazırlıklarını tamamladığımız ihracat destek ofisinin üyelerimize ve şehrimizehayırlı olmasını temenni ediyorum” Dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.