İhtisaslaşmada İyi Durumdayız

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. YusufŞahin, kampüste fiziki yatırım ihtiyaçlarının büyük oranda tamamlandığını, yenidönemde kaynakları daha çok bilimsel faaliyetler, kültür-sanat-spor gibialanlarda değerlendireceklerini söyledi. 

İhtisaslaşmada İyi Durumdayız
11.11.2019 / 18:00 634

2019 Yılı İkinci Dönem Bilimsel AraştırmaProjeleri (BAP) İmza Töreninde akademisyenlerle bir araya gelen Rektör Şahin,özellikle spor sağlık alanındaki ihtisaslaşmaya dair proje üretimlerine dahafazla vakit ve enerji harcamak gerektiğini belirtti. Bu alandaki motivasyonuarttırmaya da gayret gösterdiklerinden söz eden Şahin, “Biz, yavaş yavaş aceleediyoruz. Buradaki ‘yavaş yavaş’ ifadesi, işlerimizdeki itinayı anlatıyor.İhtisaslaşma alanında, başladığımız noktaya göre bugün oldukça iyi biryerdeyiz. Bir, sıfırdan daha büyüktür ve süreç ilerledikçe ciddi sayıda işinçıktığını görmüş olacağız. Projelere eğilenlerin bu alanda çalışmalar yapmasınıarzu ediyoruz. Disiplinler arası çalışmalar yapmak değerli. İhtisaslaşmaalanında kalıcı projeler üretmeliyiz. Örneğin; hava sporlarında kullanılan paraşütüntüm parçaları ithal. Biz, buradaki üretimin bir noktasında mutlakabulunmalıyız. Bisiklet, okçuluk, spor kıyafetleri, sporcu gıdaları… Pek çokçalışma alanı mevcut. Belki ideal olan işlerin tamamını üretmek olabilir ama enazından bahsettiğimiz bu alanlardaki üretimlerin bir parçasını yapıyorolmalıyız” dedi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz ve BAP KoordinatörüProf. Dr. Fatih Algı da desteklemeler, başvurular ve dış kaynaklı projelerhususunda genel bilgiler aktardı.

Yapılan konuşmaları ardından, projeleri destekalmaya hak kazanan akademisyenler, Rektör Şahin’le birlikte ilgili protokolmetnini imzaladı. İkinci dönemle birlikte bu yıl BAP desteği alan proje sayısı36’ya yükselmiş oldu.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.