OSİAD’dan İhracat Hamlesi

OkutanMadencilik ile S Luxury İnteriors Group arasında aylık 20 bin ton kalsit alımsözleşmesi imzalandı. 

OSİAD’dan İhracat Hamlesi
08.11.2019 / 18:37 507

Türkiye’de çok sayıda üretici firma arasından sıyrılarakS Luxury İnteriors Group ile sözleşme imzalayan Okutan Madencilik, hedefbüyüttü. Sözleşme, Okutan Madencilik Genel Koordinatörü Ramazan Okutan ile SLuxury İnteriors Group Yönetim Kurulu Başkanı Samir Karash tarafındanimzalandı.  Kısa adı OSIAD olan OrganizeSanayi İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden Okutan Madencilik,Organize Sanayi Bölgesinin son yıllardaki en önemli ihracat anlaşmasına imzaattık. Bu sözleşme sayesinde Türkiye’ye 3 milyon dolarlık bir gelir getirmesibekleniyor. Kalsit, diş macunundan cam imalatına, ekmekten bebek mamasına,plastikten seramik üretimine kadar çok geniş bir yelpazede kullanılıyor.

“Aylık 3 Milyon Dolar Girdi Sağlayacak”

OSİAD yönetim binasında yapılan imza töreninde söz alanOSİAD Başkanı Serdar Öngün,  “BugünAksaray ve ülke ticaretimiz için güzel bir gün. Ülkemizin dar boğazdan geçtiğibugünlerde ilimizin yatırımcısı ve Derneğimizin yönetim kurulu üyesi OkutanMadencilik ile S Luxury İnteriors Group arasında aylık 20 bin ton kalsit alımsözleşmesi imzalandı.

Bu sözleşmeden ülkemize aylık 3 milyon dolar gibi birgirdi sağlanacak. S Luxury İnteriors Group, Irak’ta birçok alanda hizmet verenbüyük bir şirket ve ülkemizde de birçok büyük firma ile çözüm ortaklığıyapıyor. Okutan Madencilik ile bu firma arasında yapılan anlaşma son yıllardaorganize sanayi bölgesindeki yatırımcılarımız arasındaki yapılmış en önemlianlaşma. Bu anlaşmayı çok önemsiyoruz. Her iki tarafa da hayırlı uğurlu olsun”dedi.

“Büyük Bir Firmayız”

S Luxury İnteriors Group Yönetim Kurulu Başkanı SamirKarash ise imza töreninde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “YıllardırTürkiye'de birçok büyük firma ile ticari anlaşmamız var. Irak'ta inşaatsektöründen gıda sektörüne kadar birçok alanda faaliyet gösteren büyük birfirmayız. Dünyanın çeşitli büyük şirketleri ile de çalışmalarımız var.

Aksaray’da böyle bir üretim olduğunu duyduk. Çeşitligörüşmeler sonunda bugün imza aşamasına geldik. Türkiye'deki firmalarlaçalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Yapılan bu anlaşmanın her iki tarafa dahayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.